Zbadaj za darmo stan amortyzatorów i hamulców w Podstawowej Stacji Kontroli Pojazdów ZSP Przasnysz

Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu do 15 kwietnia będzie za darmo przeprowadzać kontrolę stanu amortyzatorów i hamulców w pojazdach. Ma to wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

 

Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu zaprasza do wzięcia udziału w kampanii na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach publicznych, która odbywa się pod patronatem starosty przasnyskiego. W ramach akcji od 15 marca do 15 kwietnia szkolna stacja, która mieści się przy ulicy Gdańskiej w Przasnyszu, będzie bezpłatnie sprawdzać stan amortyzatorów i hamulców w pojazdach.

 

– Pan Zenon From, diagnosta samochodowy z najdłuższym stażem w branży diagnostycznej na terenie powiatu przasnyskiego, który na co dzień dokonuje przeglądów pojazdów w stacji diagnostycznej przy ulicy Gdańskiej uważa, że zima to okres, w którym najbardziej zużywa się nasze auto. Dlatego na wiosnę warto sprawdzić sprawność pojazdu, a w szczególności stan amortyzatorów i hamulców. Niewłaściwa praca amortyzatorów przekłada się na niewłaściwą trakcję i brak stabilności samochodu podczas pokonywania zakrętów oraz nierównych odcinków dróg – informuje stacja.

Warto wiedzieć, że zła praca amortyzatorów może wpłynąć na utratę przyczepności opony podczas jazdy po nawierzchni pokrytej wodą i to nawet przy małych prędkościach.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments