Zawody sportowo – obronne dla młodzieży w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu [FOTO]

W dniach 22 – 24 maja 2022 roku w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu odbyły się zawody sportowo – obronne dla uczniów ze szkół o profilu mundurowym.

 

Do udziału w wydarzeniu zameldowało się 18 siedmioosobowych reprezentacji z terenu centralnej Polski.

– Przedsięwzięcie w całości zostało sfinansowane z budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej i ma na celu wyłonienie najlepszych drużyn spośród klas wojskowych w ramach Oddziałów Przygotowania Wojskowego, oraz Certyfikowanych Klas Mundurowych. W czasie dwudniowych eliminacji w przasnyskiej Jednostce Wojskowej wyłonione zostały szkoły-laureaci, którzy wezmą udział w VII Centralnym Zlocie Klas Mundurowych realizowanym w Orzyszu w dniach 17-24 lipca, więc stawka była niezwykle wysoka –  powiedział płk Mirosław Fryga – Szef Oddziału współpracy cywilno-wojskowej Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

 

Dowódca Ośrodka płk dypl. Bogusław Postek pogratulował osiągniętych wyników oraz wręczył medale i wyróżnienia.

– Celem kończącego się dzisiaj przedsięwzięcia była popularyzacja służby wojskowej, promocja sportów obronnych oraz współzawodnictwa sportowego wśród młodzieży. To właśnie odpowiednio ukształtowane umiejętności współdziałania w zespole zapewniły sukces podczas tych zawodów – stwierdził i zwrócił się do uczniów: „Szanowni uczniowie, w wojskowym żargonie mówi się, że przegrać i być pokonanym to nie to samo. Przegrywają Ci, którzy nawet nie próbowali walczyć, a pokonani są Ci, którzy dalej byli zdolni do walki. W mojej ocenie taka porażka nie przynosi wstydu, bo pamiętajcie, że każda porażka może być dla Was przyszłym zwycięstwem. Serdecznie dziękuję za olbrzymie zaangażowanie, za to, że daliście z siebie wszystko i pokazaliście swoje najlepsze cechy”.

 

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments