
Zawodnicy z Jednorożeckiego Klubu Badmintona „BadKurp” na zawodach w Zielonce
Trzech zawodników z Jednorożeckiego Klubu Badmintona „BadKurp” wystartowało na XXII Mazovia Junior Cup 2022. Rozegrane mecze miały rangę Grand Prix Polski.
W dniach od 14 do 16 października na 8 kortach w hali Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce odbył się XXII Mazovia Junior Cup 2022 w badmintona, którego organizatorem był UKS Milenium Warszawa.
W ramach tej imprezy odbyły się turnieje dla zawodników do lat 23, 17 i 13. Wszystkie miały rangę Grand Prix Polski i zostały zaliczone do rankingu Polskiego Związku Badmintona.
Jednorożecki Klub Badmintona „BadKurp” reprezentowali:
- Adam Krukowski – młodzieżowiec U-23
- Maciej Brzozowy – junior młodszy U-17
- Julian Krukowski – młodzik młodszy U-13.
– Jak podczas każdych zawodów, nasi badmintoniści pokazali wysoki sportowy poziom i rozegrali wyrównane pojedynki z najlepszymi zawodnikami w kraju. Cieszy fakt, że kilka meczów rozstrzygnęło się z korzyścią dla nas, a te przegrane były bardzo wyrównane. No ale, jak przegrywać, to z najlepszymi. Najbliżej podium był Adam, któremu do strefy medalowej w grze podwójnej zabrakło jednego wygranego meczu. Natomiast dla Maćka i Julka był to pierwszy turniej tej rangi – informuje Jednorożecki Klub Badmintona „BadKurp”.
j.b.