Zawodnicy z Jednorożeckiego Klubu Badmintona „BadKurp” na zawodach w Zielonce

Trzech zawodników z Jednorożeckiego Klubu Badmintona „BadKurp” wystartowało na XXII Mazovia Junior Cup 2022. Rozegrane mecze miały rangę Grand Prix Polski.

 

W dniach od 14 do 16 października na 8 kortach w hali Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce odbył się XXII Mazovia Junior Cup 2022 w badmintona, którego organizatorem był UKS Milenium Warszawa.

W ramach tej imprezy odbyły się turnieje dla zawodników do lat 23, 17 i 13. Wszystkie miały rangę Grand Prix Polski i zostały zaliczone do rankingu Polskiego Związku Badmintona.

Jednorożecki Klub Badmintona „BadKurp” reprezentowali:

  • Adam Krukowski – młodzieżowiec U-23
  • Maciej Brzozowy – junior młodszy U-17
  • Julian Krukowski – młodzik młodszy U-13.

 

– Jak podczas każdych zawodów, nasi badmintoniści pokazali wysoki sportowy poziom i rozegrali wyrównane pojedynki z najlepszymi zawodnikami w kraju. Cieszy fakt, że kilka meczów rozstrzygnęło się z korzyścią dla nas, a te przegrane były bardzo wyrównane. No ale, jak przegrywać, to z najlepszymi. Najbliżej podium był Adam, któremu do strefy medalowej w grze podwójnej zabrakło jednego wygranego meczu. Natomiast dla Maćka i Julka był to pierwszy turniej tej rangi – informuje Jednorożecki Klub Badmintona „BadKurp”.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments