Zawodnicy jednorożeckiego BadKurp z punktami do Systemu Sportu Młodzieżowego

W sobotę 15 maja w Zielonce odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (MMM) oraz Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (El OOM). Nie mogło zabraknąć na nich zawodników Jednorożeckiego Klubu Badmintona „BadKurp”.

 

W MMM klub reprezentowała Zuzanna Grabowska.

– Rywalizując z zawodniczkami o trzy lata starszymi tanio skóry nie sprzedała, gdyż w grze pojedynczej (GS U-15) w meczu o wejście do ćwierćfinału przegrała po zaciętym trzysetowym pojedynku, w grze podwójnej (GD U-15) w parze z Marią Górnicka (ŚKB Harcownik Warszawa) dotarły do ćwierćfinału i w meczu o wejście do strefy medalowej musiały uznać wyższość rywalek, ale także po wyrównanym i trzysetowym pojedynku – informuje klub.

 

– W El OOM brał udział Adam Krukowski, który w grze pojedynczej (BS U-17) po wygraniu wszystkich swoich meczy uzyskał kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w Piotrkowie Trybunalskim w dniach 27-29 czerwca 2021 r., w grze mieszanej (XD U-17) w parze z Joanną Kulawiak (UKS Milenium Warszawa) po przegranej w bezpośrednim pojedynku kwalifikacyjnym nie uzyskali jeszcze prawa startu w Olimpiadzie ale zgodnie z regulaminem PZBad powinni zostać  zakwalifikowany jako najwyżej sklasyfikowana para przegrywająca w eliminacjach strefowych – czytamy.

 

– Zgodnie z Regulaminem Współzawodnictwa Sportowego Młodzieży Uzdolnionej za dotarcie do ćwierćfinału w MMM (Zuzia Grabowska) i uzyskanie kwalifikacji do OOM (Adam Krukowski) nasi zawodnicy uzyskali punkty do klasyfikacji krajowej Systemu Sportu Młodzieżowego. Sukces jest tym większy, gdyż są oni pierwszymi sportowcami z Gminy Jednorożec i Powiatu Przasnyskiego, którzy uzyskali punkty do wspominanego wyżej Systemu Sportu Młodzieżowego – pisze klub.

 

 

ren


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments