Zaufał kobiecie „z charakterystycznym obcym akcentem”. Stracił pieniądze

43-latek padł ofiarą oszustów proponujących inwestowanie w kryptowaluty. Łącznie stracił ponad 8 tys. zł. Policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie rozsądku przy tego typu transakcjach.

 

Tym razem ofiarą oszustów padł 43-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego.

– Na jednym z portali społecznościowych natrafił na reklamę platformy inwestycyjnej oferującej szybki zysk. Zainteresowany kliknął w link i wypełnił ankietę, wpisując numer telefonu i adres e-mail. Po chwili zadzwoniła kobieta o charakterystycznym obcym akcencie, która przekonała 43-latka do zainwestowania w kryptowaluty – informuje Magda Zarembska z KPP Ciechanów.

 

– Pomogła mu założyć konto inwestycyjne, które zostało aktywowane gdy inwestor wpłacił kaucję w kwocie 920 zł. Mężczyzna postępował zgodnie z instrukcjami i zainstalował na swoim telefonie komórkowym aplikację umożliwiającą śledzenie inwestycji. Otrzymał wiadomość e-mail potwierdzającą aktywowanie konta wraz z zapewnieniem, że pieniądze będą od tej chwili „zarabiały na siebie”. Mężczyzna zaczął przelewać różne kwoty na wskazane konto. W tym czasie pośrednik obsługiwał zdalnie jego telefon za pomocą wcześniej zainstalowanej aplikacji i przelewał pieniądze na inne konta – opowiada.

W sumie mężczyzna stracił ponad 8 tysięcy złotych.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Antoni
Antoni
1 rok temu

to jeszcze nic, kiedyś na zabawie upiła mnie jedna Tatianka z UA. Po 9 miesiacach napisała i do dziś płace alimenty na nasze trojaczki

Anna
Anna
1 rok temu
Reply to  Antoni

Było nie pić….