Zatrzymany za posiadanie broni bez zezwolenia

Policjanci z Jednorożca zatrzymali 29 letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu przasnyskiego,  który posiadał broń i amunicję bez wymaganego zezwolenia . Mężczyźnie grozi  od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

W czerwcu  policjanci z Posterunku Policji w Jednorożcu uzyskali informacje o  29 letnim mieszkańcu  powiatu przasnyskiego posiadającym  broń i amunicję bez wymaganego  zezwolenia. Wczoraj policjanci  przeszukując  pomieszczenia  mieszkalne  i gospodarcze  należące do mężczyzny znaleźli broń  własnej konstrukcji  oraz  myśliwską i wojskową amunicję.

Łącznie  funkcjonariusze ujawnili :  1 sztukę broni  samodziałowej ze składaną rękojeścią, 20  sztuk amunicji myśliwskiej i wojskowej,  około 2,5 grama prochu strzelniczego, oraz  elementy do złożenia  broni palnej ( zamki, lufy i spusty). 29- latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.

Znaleziona broń zostanie przesłana do analizy, celem ustalenia  czy nie została użyta do przestępstwa.

Mężczyzna odpowie za posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Oficer prasowy KPP Przasnyszu

St.asp. Ewa Śniadowska


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments