Zatrzymani w sprawie tragedii na Świerczewie w Przasnyszu usłyszeli zarzuty. Zostali aresztowani na trzy miesiące

Prokuratura w Przasnyszu prowadzi śledztwo dotyczące dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się w pustostanie przy ulicy Świerczewo. Dwaj podejrzani mężczyźni usłyszeli zarzuty pobicia z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu, a sąd przychylił się do wniosku o areszt.

 

Przypomnijmy, że 15 lipca br. patrol prewencji z KPP w Przasnyszu podczas wykonywanych czynności służbowych w opuszczonym domu przy ul. Świerczewo w Przasnyszu, ujawnił zwłoki 43 – letniego mieszkańca Przasnysza oraz dotkliwie pobitego 56 – letniego mężczyznę.

 

Jak udało nam się dowiedzieć, dwie osoby mogące mieć związek ze śmiercią 43 – latka oraz pobiciem 56 – letniego mieszkańca Przasnysza usłyszały prokuratorskie zarzuty, opuściły policyjną izbę zatrzymań i trafiły do aresztu. Śledztwo nadal jest na początkowym etapie.

– Obaj mężczyźni podejrzewani są o pobicie oraz pobicie z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu i usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Jest to decyzja, jaką prokuratura mogła podjąć na podstawie wstępnej opinii sądowo – lekarskiej, która na późniejszym etapie sprawy będzie uzupełniana, więc przyjęta kwalifikacja może ulec zmianie na ostrzejszą. Wystąpiliśmy z wnioskiem o areszt, sąd zastosował go w stosunku do obu podejrzanych na 3 miesiące – powiedziała naszej redakcji prokurator Marta Kociszewska – Lalak.

Jak udało nam się dowiedzieć, jeden z mężczyzn przyznał się do zarzucanych mu czynów. Obaj podejrzani są mieszkańcami Przasnysza w wieku około 40 lat.

Przy obecnej kwalifikacji czynów grozi im do 8 lat więzienia, jeśli prokuratura na podstawie dalszych czynności uzna, że następstwem bójki lub pobicia była śmierć człowieka, sprawcy mogą podlegać karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Postępowanie jest w początkowej fazie, ponieważ prokurator prowadząca sprawę otrzymała jedynie wstępną opinię z sekcji zwłok. Całościowa opinia, na którą przyjdzie jeszcze poczekać, obejmuje m.in. badania histopatologiczne. Śledczy zamierzają wykonać jeszcze szereg czynności w tej sprawie i wtedy kwalifikacja czynu może (ale nie musi) ulec zmianie na ostrzejszą.

 

Na tym etapie prokuratura nie ujawnia bezpośredniej przyczyny zgonu 43 – latka.

 

Art.  158 Kodeksu Karnego.  [Bójka i pobicie]

 

§ 1.

Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2.

Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest ciężki uszczerbek na zdrowiu człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

M. Jabłońska

 

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Barakus
Barakus
11 miesięcy temu

Po 25 lat do odsiadki i tyle w temacie

Ktos
Ktos
11 miesięcy temu
Reply to  Barakus

Nie komentuj i sie nie wypowiadaj. Sąd ich osadzi nie Ty

Barakus
Barakus
11 miesięcy temu
Reply to  Ktos

Liczysz ze dostaną w zawieszeniu 🤣🤣

.....
.....
11 miesięcy temu
Reply to  Barakus

I to bez możliwości wyjścia wcześniej na wolność i bez kontaktu z rodziną.

Olek
Olek
11 miesięcy temu

6 lat temu zatlukli łopato jeden dostał 4.5 roku A drugi 6 lat już dawno są na wolności.A jedzesz pijany rowerem idzesz na 3 lata polske prawo śmiech