“Zatrzymać chwil ulotność, nim miną”, czyli spotkanie autorskie z przasnyszanką Katarzyną Folgą.

W czwartek, 14 listopada 2019r., w Kawiarni W18 w Ciechanowie odbył się 51. Czwartkowy Wieczór z Poezją. Było to już szóste i zarazem ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie autorskie.  Gościem wydarzenia była przasnyszanka Katarzyna Folga, a prowadzącym Janeczka Janakakos-Szymańska.

Spotkanie z przasnyską poetką odbyło się pod tytułem “Zatrzymać chwil ulotność, nim miną”. Zaprezentowane wiersze, tak jak i ich autorka, były pełne ciepła i miłości, ale też przeplecione filozofią życia. W części muzycznej z mini recitalem autorce towarzyszyła ciechanowianka, wokalistka, a zarazem radna miejska – Joanna Kiszkurno.

Niespodzianką były dwie sentymentalne piosenki do tekstów Katarzyny Folgi zaśpiewane przez ciechanowskiego barda – Wojtka Gęsickiego, a także występ dwóch młodych uczniów LO z Przasnysza – Dominika Ferenca i Bartosza Bieżuńskiego w skeczu „Spotkanie z policją”.

W prezentacji wierszy gościowi pomagali przyjaciele: Beata Czyżykowska – malarka, stylistka fryzur, współautorka tomiku „Ma już dość życiowej mądrości” z Ciechanowa oraz Krzysztof Kowalski – nauczyciel z Przasnysza. Jak zawsze poezja i duże grono przybyłych gości podkreśliło prestiż spotkania.

Podobne wydarzenie, połączone z promocją książki Katarzyny Folgi, odbędzie się już 29 listopada  o godz. 17:00 w MDK w Przasnyszu.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments