Zatrucie w Zespole Szkół Powiatowych. Przesłuchano pierwszych świadków

Przasnyska prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie zatrucia w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu. Zabezpieczono monitoring i przesłuchano pierwszych świadków.

 

– Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu nadzoruje dochodzenie w sprawie narażenia uczniów Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu przy Sadowej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w dniu 12 kwietnia 2024 roku, tj. o czyn z art.160 §1 k.k – przekazuje Elżbieta Łukasiewicz rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

– Zabezpieczono monitoring z kamer znajdujących się na terenie szkoły. W sprawie przesłuchano trzech nauczycieli (w tym wicedyrektora szkoły) oraz dwie woźne. W toku dalszego postępowania, będą przesłuchiwane osoby poszkodowane oraz pozostali uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły – zapowiada.

Przypomnijmy: 12 kwietnia 2024 r. do służb ratunkowych płynęło zgłoszenie o zasłabnięciu jednej z uczennic oraz złym samopoczuciu kolejnych uczniów w Zespole Szkół Powiatowych, w budynku na ul. Sadowej. Młodzież skarżyła się na zawroty głowy, wymioty i bóle brzucha.

Pomocy medycznej trzem uczennicom udzielał Zespół Ratownictwa Medycznego. Pozostali uczniowie zostali ewakuowani z budynku. – Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego zostali wprowadzeni do budynku szkoły w celu sprawdzenia czy wszyscy zostali ewakuowani oraz weryfikacji miernikami wielogazowymi czy nie występują stężenia niebezpiecznych substancji – relacjonował kpt. Piotr Kuligowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP Przasnysz.

Liczna osób uskarżających się na złe samopoczucie rosła. Wówczas podjęto decyzje o zadysponowaniu Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Ciechanowa oraz Grupy Ratownictwa Medycznego z Warszawy.

W sumie w związku ze zdarzeniem ewakuowano z budynku szkoły 340 osób, 19 osób wymagało hospitalizacji, a łącznie pomocy medycznej udzielono 40 osobom.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gocha
Gocha
1 miesiąc temu

Dziwne jest to że same dziewczyny były poszkodowane

Magdas
Magdas
1 miesiąc temu
Reply to  Gocha

No nie same tylko większość

Magda
Magda
1 miesiąc temu
Reply to  Gocha

Córka chodzi do klasy kosmetycznej więc w klasie ma 35 dziewczyn

Iwonka
Iwonka
1 miesiąc temu

Czemu piszecie wozine nie ma takiego zawodu,są to panie z obsługi