Zastanawiasz się co robić po maturze? Wstąp do policji

Po ukończeniu szkoły średniej wiele osób zastanawia się nad wyborem kierunku dalszej edukacji lub pracy. Policja zachęca do wstąpienia w ich szeregi.

 

Jeśli szukasz stabilnego zatrudnienia, dynamicznej pracy oraz możliwości rozwoju, to praca w Policji może być idealnym wyborem. Policjanci zachęcają, aby po napisanych maturach wstąpić w ich szeregi.

– Zawód policjanta to wyzwania, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której każdy może znaleźć miejsce dla siebie, gdzie jego umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. W tej służbie zakres zadań jest bardzo szeroki, a jej różnorodność umożliwia realizację różnych pasji i ambicji. Tu z pewnością każdy znajdzie miejsce dla siebie wykorzystując swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie, aby realizować nasze główne hasło – informuje KPP.

Planowane przyjęcia do służby w Policji w 2023 roku:

 • 3 lipca
 • 23 sierpnia
 • 27 października
 • 28 grudnia

 

w następujących jednostkach: Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, Wydział Konwojowy; Oddziałach Prewencji Policji w: Płocku, Radomiu; Komendach Miejskich Policji w: Ostrołęce, Płocku, Radomiu, Siedlcach; Komendach Powiatowych Policji w:Białobrzegach, Ciechanowie, Garwolinie, Gostyninie, Grójcu, Kozienicach, Lipsku, Łosicach, Makowie Mazowieckim, Mławie, Ostrowi Mazowieckiej, Płońsku, Przasnyszu, Przysusze, Pułtusku, Sierpcu, Sochaczewie, Sokołowie Podlaskim, Szydłowcu, Węgrowie, Wyszkowie, Zwoleniu, Żurominie, Żyrardowie.

Służbę w policji może pełnić:

 • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii
 • nieskazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe
 • korzystający z pełni praw publicznych
 • posiadający co najmniej średnie wykształcenie lub średnie branżowe
 • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować
 • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych
 • w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
 • osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej tj. odbytą zasadniczą służbę wojskową lub zostać przeniesione do rezerwy.

 

Etapy postępowania kwalifikacyjnego:

 1. Test wiedzy – Test ten składa się z 40 pytań. Przy każdym pytaniu są do wyboru 4 odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa. Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymać można 1 punkt. Pytania obejmują zakres funkcjonowania Policji. Test z wiedzy nie jest testem selekcyjnym. Oznacza to, że każdy kandydat przechodzi do kolejnego etapu – z mniejszą lub większą ilością punktów.
 1. Test sprawności fizycznej – Zaliczenie testu sprawności fizycznej następuje po pokonaniu toru przeszkód w czasie nie przekraczającym 1 minuty 41 sek. Test sprawdza szybkość, zwinność, siłę i wytrzymałość. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Wyniki zostają przeliczone na punkty.
 2. Badania psychologiczne – Badania psychologiczne w tym test psychologiczny przeprowadzane są przez psychologów w komendach wojewódzkich (Stołecznej) Policji. Badania te określą predyspozycje intelektualne i osobowościowe do służby w Policji. Badanie psychologiczne przeprowadza się, stosując następujące metody badawcze: test, kwestionariusz, wywiad, obserwację.
 3. Rozmowa kwalifikacyjna – Ten etap ma formę rozmowy, ocenianej przez zespół składający się z dwóch do czterech osób. Na ogół w skład komisji wchodzą: przedstawiciel komórki ds. doboru kandydatów do służby oraz policjant służby prewencyjnej. Jej celem jest bliższe poznanie kandydata i jego motywacji do podjęcia służby. Kandydat zalicza ten etap postępowania kwalifikacyjnego, jeśli uzyska od 36 do 60 punktów.
 4. Komisja lekarska – W ramach tego etapu kandydat poddany zostaje specjalistycznym badaniom lekarskim, na podstawie których komisja lekarska oceni psychiczną i fizyczną zdolność kandydata do służby w Policji.
 5. Ankieta bezpieczeństwa osobowego – W stosownym czasie kandydat zostanie poproszony o wypełnienie ankiety bezpieczeństwa osobowego. Druk można pobrać ze strony internetowej Policji lub bezpośrednio z jednostki Policji.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
28 dni temu

Nie słuchaj. Wstąp do wojska. Lepsza kasa. Więcej przyjaciół.

Anna
Anna
27 dni temu

tak, tak. bez pleców to krawężnik na lata…. Kulson co gnębi tatę z dziećmi na placu zabaw albo babcię handlująca kwiatami bo do grupy ćpunów czy kiboli to nie podejdzie. a grubych spraw o handel dziećmi, przekręty na miliony w kręgach wysokiej polityki, baksterki, celebrytów nie tknie kijem. chcesz POMAGAĆ? idź do Straży Pożarnej.