Zarząd Powiatu Przasnyskiego dofinansował inicjatywy kulturalne, sportowe i edukacyjne w 2022 roku

We wtorek, 26 kwietnia organizacje i stowarzyszenia, których wnioski zwyciężyły w powiatowym konkursie ofert na realizację zadań z zakresu inicjatyw kulturalnych, sportowych i edukacyjnych otrzymały symboliczne czeki.

 

Zarząd Powiatu dofinansował inicjatywy kulturalne, sportowe i edukacyjne w 2022 roku.

– Komisja Konkursowa wraz z Zarządem Powiatu po raz kolejny wybrała najlepsze oferty sportowe, kulturalne i edukacyjne dla mieszkańców Powiatu Przasnyskiego. Dotacji udzielono na realizację zadań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz w zakresie sztuki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

 

We wtorek, 26 kwietnia budynek urzędu odwiedzili przedstawiciele organizacji, których wnioski zwyciężyły w konkursie. Wśród beneficjentów znalazł się Jednorożecki Klub Badmintona „BadKurp”, Stowarzyszenie „Jednorożec robi co może” i „Przyjaciele Małowidza”, a także Auto Moto Klub Rzemieślnik, który organizuje w tym roku „Otwarcie Sezonu Motocyklowego 2022” oraz Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich w Jednorożcu z wnioskiem „Gdy Kalina gotuje i śpiewa – to serce rozgrzewa”.

Wsparcie otrzymało również Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Krzynowłoga Mała, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Przasnyszu, który przeprowadzi projekt pod nazwą „Tropem historii i kultury ludowej” oraz Kółko rolnicze „Posilenie” w Drążdżewie Nowym na zadanie „Wakacje z kinem plenerze”.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments