„Zaradny” parkujący w Przasnyszu. Potrzeby innych? Najważniejsze są moje!

Właściciel przasnyskiej szkoły jazdy Maciej Witkowski zamieścił w Internecie zdjęcie, przedstawiające samochód, który zastawił całą szerokość chodnika, uniemożliwiając przejście z dziecięcym wózkiem. Fotografia została wykonana dziś przed południem na ulicy Jarosława Dąbrowskiego, prowadzącej w kierunku przasnyskiego Rynku.

 

W Przasnyszu, podobnie jak w wielu innych miastach, brakuje miejsc parkingowych. Jednak wyobraźnia i wygodnictwo polskich kierowców są nieograniczone.

Niektórzy parkują – delikatnie to nazwijmy – niekonwencjonalnie. Nie zostawiają miejsca dla pieszych czy rowerzystów, zastawiają inne pojazdy lub stają w miejscach zabronionych. Na „kopercie”, na trawniku, na środku chodnika czy ścieżki rowerowej, na wprost bramy wjazdowej do posesji. Parkują, jak się da i gdzie tylko można, zupełnie nie licząc się z przepisami i prawem mieszkańców do swobodnego przejścia.

Sytuacja prezentowana na zdjęciu wymusiła zejście pieszego z wózkiem na jezdnię i ominięcie zawalidrogi. Choć w tym przypadku nie doszło do konfrontacji z kierowcą BMW, tłumaczenie byłoby zapewne, takie jak zwykle: „Przystanąłem na chwilę, nigdzie nie było wolnego miejsca”. Tylko, czy nasza wygoda lub pośpiech są tu usprawiedliwieniem? Zwłaszcza w niezbyt rozległym Przasnyszu, gdzie przejście kilku kroków nie powinno stanowić problemu.

 

Można odnieść wrażenie, że niektórzy kierowcy najchętniej wjechaliby wprost do budynku, do którego się udają. Choć przykłady wygodnictwa i egoizmu „zaradnych” można mnożyć, dobrym przykładem zjawiska jest sąsiedztwo chińskiego baru przy ulicy Leszno. Jego klienci nader często parkują w świetle bramy do budynku, ustawiając auto kilkadziesiąt centymetrów od drzwi wejściowych. Co z tego, że utrudniają przejście innym? Gdyby tylko się dało, dojechaliby wprost do lady, odbierając posiłek jak w MC Drive.

Fotografię publikujemy za zgodą autora, licząc na chwilę refleksji i zmianę postępowania.

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
guest
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przasnyszanin
Przasnyszanin
24 dni temu

BMW…

Gocha
Gocha
24 dni temu
Reply to  Przasnyszanin

Problemy z parkowaniem są jak wszędzie, ale czy to ładnie tak fotografować

Avatar
Avatar
23 dni temu
Reply to  Gocha

Pewnie to twoje auto.

Erodisco
Erodisco
23 dni temu
Reply to  Avatar

Gocha zarobiła na Markach 😜

jak
jak
24 dni temu

Tacy kierowcy nie umieją chodzić , gdyby była możliwość wjechaliby do sklepu.

Ela
Ela
24 dni temu
Reply to  jak

Podobna sytuacja przed głównym wejściem do…. Biedronki przy targowicy. Szok. Wjechać wózkiem był problem.

Wyborca
Wyborca
24 dni temu

Widać że inwalida nie dość że umysłowy to i fizyczny

nie_twoja_sparawa
nie_twoja_sparawa
23 dni temu
Reply to  Wyborca

Co ubliżasz ty pewnie nie lepszy chodzi o to że tak źle zrobił ale bez przesady żęby ludzi od inwalidów wyzywać

dagmara
dagmara
24 dni temu

kmiot z tej padaki mysli ze moze wszystko

Kostrzyn
Kostrzyn
24 dni temu

Ja bym wybaczył, z Opolszczyzny przyjechał mógł się pogubić 😜

Wacek
Wacek
24 dni temu

Karny Kut.. na przednią szybę i po kłopocie. Tak powinno nagradzać się takich kierowców.

Aspi
Aspi
24 dni temu

Jak się stawia traktor pod domem tak BMW po za domem

Wojciech
Wojciech
24 dni temu

Jest na to sposób. Nie mieszkać w Przaśniku i po problemie

Janusz
Janusz
23 dni temu

Przecież takie sytuacje to norma w tym mieście. Nie do pomyślenia gdzie indziej. W Ciechanowie straż miejska zaraz by zrobiła porządek. U nas np przy MDK czy na przeciw banku nigdy nie można przejść normalnie. Zawsze muszą dojechać do końca chodnika. Na ciechanowskiej też nie lepiej. A policja sobie jeździ w kółko nic nie widzą. Albo te popisy rajdowe codzień na całym mieście. Nie mówiąc o innych numerach zostawianie samochodów na silniku i wyjście do bankomatu . Czemu to ma służyć ? A policja nic. Ma to w nosie że to ludzie mieszkają i chcą normalnie żyć . A nie… Czytaj więcej »

AutoFan
AutoFan
23 dni temu

Mnie tam sie zdjecie podoba i ladny samochod, piekne detale na czarnym W sumie ladnie wyeksponowane . No i cos sie zadzialo 😉 w miescie przynajmniej nikt nie znacal sie zlosliwie. Z takim cackiem trzeba uwazac na zle oko. Ode mnie plusik. Poki kultura sie nie zmieni w kraju i nie tylko bo na zachodzie tez sa zlosliwcy to trzeba pilnowac takie dziela sztuki uzytkowej., szczegolnie z czarnym lakierem. Przasnyszanie, zrozumcie, taki lakier w takim samochodzie to wyzwanie. Jak sie komus nie podoba to ciekawe czy samemu by postawil nowe drogie cacko na parkingu przy innych ryzykujac pierwszymi klepnieciami od… Czytaj więcej »

Avatar
Avatar
23 dni temu

Podobna sytuacja przy banku PKO SA . Oczywiście bmw

przasnyszanka
przasnyszanka
22 dni temu
Reply to  Avatar

to samo dotyczy pod Szkoła nr 2 …zatrzymują się w oczekiwaniu na dzieci wszędzie nawet na pasach a przywożą prosto w drzwi szkoły…brak reakcji