Zapraszamy na REGGAE NIGHT 13

Po dłuższej przerwie wracamy z wielkim hukiem z kolejną edycją REGGAE NIGHT – tym razem będzie nosiła numer 13 i oby nie była to pechowa edycja. 😉 Liczymy, że pojawicie się licznie, bo myślimy, że będzie to największa dotychczasowych edycji. Główną okazją zorganizowania RN vol. 13 jest wypuszczenie debiutanckiego albumu przez chłopaków z Kompanija Reggae Sound oraz koncert promujący album tejże ekipy. Termin imprezy jest idealny, ponieważ to sobota zaraz po Sylwestrze 😉
Szczegółowo sprawa wygląda tak:

Ciechanów
3 stycznia 2015
sobota
Fabryka Kultury ZGRZYT
ul. Mikołajczyka 8A
wejście od ul. Witosa
Start: 19:00
Wjazd: 20zł przedsprzedaż / 25zł w dniu imprezy
(Bilety w przedsprzedaży dostępne w 3 punktach sieci Alkoholowy Świat – ul. Płońska 49D; Pl. Jana Pawła II 2; Gwardii Ludowej 16A)

ZAGRAJĄ:

JUNIOR STRESS & KING STRESS
reggae/dancehall/raggamuffin – Lublin
http://pl.wikipedia.org/wiki/Junior_Stress
https://www.facebook.com/juniorstress
http://www.karrot.pl/jrstress
JUNIOR STRESS to niekwestionowana czołówka polskiej sceny reggae/dancehall. Marcel, bo tak ma faktycznie na imię od dzieciaka jest związany z muzyką. W podstawówce złapał za mikrofon, gdzie przeszedł okres fascynacji hip-hopem, by później odnaleźć się w muzyce z korzeniami na Jamajce. Głównie kojarzony z jednym z najstarszych soundsystemów w Polsce – Love Sen-C Music, ale także udziela się w załodze Dancehall Masak-Rah. Ma na koncie 3 solowe albumy, liczne kawałki nagrane z całą gammą artystów z polskiej sceny reggae oraz setki imprez za sobą czy to soundsystemowych, czy też koncertów w towarzystwie Sun El Band. Charyzma, niepowtarzalny sound oraz świetne teksty trafiające często w sedno to jest to, co czyni tego gościa wyjątkowym. W Ciechanowie wystąpi w towarzystwie KING STRESS’a , który pełni rolę selektora. KING STRESS to także członek soundsystemu Love Sen-C Music, a prywatnie ojciec JUNIORA STRESSA ;).

KOMPANIJA REGGAE SOUND
& PITER PARKER
reggae/raggamuffin – Ciechanów/Glinojeck
https://soundcloud.com/kompanija-reggae-sound
https://www.facebook.com/kompanijareggaesound
Historia tego duetu w skrócie wygląda tak – istniał kiedyś w Ciechanowie taki zespół jak Kompanija Reggae Style. Był to żywy reggae band z Mathusem na wokalu. W 2007 roku do składu dołączył Kacper vel. Kameleon. Zespół się niestety rozpadł, ale zajawka pozostała, więc Kameleon i Mathus postanowili coś z tym zrobić. No i zrobili – w 2009 roku nagrali pierwszy wspólny kawałek, a w 2010 roku założyli dwuosobowy sound. I tak stworzyli multum hitów, w których często nagrywali z ciekawymi osobistościami/zespołami takimi jak: gruziński ReggaeOn, Quebonafide, Netka, Herbik czy NoName Group. Pomimo, że w opisie jest Ciechanów/Glinojeck to faktycznie panowie są rozrzuceni po Polsce, więc równie dobrze mogliśmy napisać Lublin/Gdańsk. Mimo to ekipa stara się co jakiś czas zagrać koncert od czasu do czasu w różnych częściach Polski, a ostatnio nawet udało się KRS’om zagrać w finale Czwórka Reggae Contest na Ostróda Reggae Festiwal 2014! I nadszedł w końcu czas tego, że ta dwójka nagrała swój debiutancki album! I na tym właśnie koncercie zaprezentują go publice po raz pierwszy! A zrobią to w towarzystwie selektora o zapewne znajomej wam większości nazwie – mianowicie w towarzystwie PITERA PARKERA. Kim jest ten gość? Otóż jest jest ciechanowskim selektorem z ekipy Reggae Night Ciechanów występującym regularnie na imprezach Reggae Night a także jest członkiem sound’u Dub Soldiers aka Ras Borozi & Piter Parker. Nikt, tak jak on w tym mieście nie kręci winylami na deckach.
To jak? – narobiliśmy Wam smaku?

NETKA
reggae – Rzyki/Warszawa
http://reggaenetka.wix.com/netka
https://www.facebook.com/NetkaOfficial?fref=ts
Kto nie zna, ten ze Straży Miejskiej. Nie raz i nie dwa już pojawiła się na naszych imprezach na ziemi ciechanowskiej, by rozbujać całą salę. Po ponad rocznej nieobecności pojawi się znowu i to akurat przy tak świetnej okazji. Aneta jest osobą, która swoją charyzmą i pozytywnym nastawieniem rozrusza najbardziej zatwardziałych podpieraczy ścian. NETKA ma na koncie dwie Epki oraz lada chwila pojawi się w końcu jej pierwszy pełny album artystki, także spodziewajcie się na koncercie niespodziewanego 😉

+ AFTERPARTY!!!
Po części głównej imprezy płynnie rozpoczynamy after do upadłego. Będzie gorąco i klimatycznie, a bas będzie klepał w klatę i standardowo szarpał nogawki u spodni. Będzie przekrojowo czyli od starych rootsowych regge kawałków, przez nowocześniejsze brzmienia reggae i dancehall po ragga-jungle i drum&bass. Oprócz „rezydentów” tej imprezy można spodziewać się gości, którzy pojawią się jako artyści na głównej części koncertowej.

A do rytmu będą zapodawać:

DUB SOLDIERS
aka Piter Parker & Ras Borozi
Ciechanów/Mława
https://www.facebook.com/dub.soldiersunited?fref=ts
https://www.facebook.com/pages/Ras-Borozi/459039160792373?ref=ts&fref=ts
Ci panowie wiedzą, co zrobić, żeby cała sala falowała w rytmie ich muzyki. Piter Parker to ciechanowski selektor, główny kręciciel winylowych krążków, który zapoda wam dawkę energetycznej i pulsującej muzyki, ten pan lubuje się w nowocześniejszym spojrzeniu na reggae czy dancehall, ale nie zapomina o klasykach 😉 Ras Borozi to mławski wokalista reggae, który świetnie żongluje słowem i dźwiękiem wydawanym ze swojego gardła zarówno do roots’owych, jamajskich klasyków jak i do szybkich, mocnych ragga-drum&bass’owych kawałków. Generalnie ta dwójka to imprezowa petarda!

M&M’s SOUND SYSTEM
Ciechanów
Dwóch ciechanowskich panów selektorów, którzy zapuszczą wam od klasycznych dancehalli i reggae po nowocześniejsze brzmienia. Mocno przekrojowo i zero nudy. Trza być!


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments