Zapraszamy na przasnyski rynek na wielki finał akcji „100 na 100”.

Już w najbliższą sobotę, na przasnyskim rynku, odbędzie się wielki finał akcji „100 na 100”. To pomysł organizacji pozarządowych z powiatu przasnyskiego na zrealizowanie wspólnego projektu związanego ze stuleciem niepodległości świętowanym w tym roku. Mieszkańcy powiatu mieli wspólnie zbudować co najmniej 150 km łańcucha papierowego, który połączyłby wszystkie gminy.

 

Przez trzy miesiące mieszkańcy poszczególnych gmin w powiecie pracowicie tworzyli własne odcinki wielkiego, biało-czerwonego łańcucha. Teraz nadchodzi czas połączenia ich w jeden ogromny papierowy sznur. Jeśli będzie on liczył łącznie 150 kilometrów – mieszkańcy powiatu przasnyskiego będą mogli powiedzieć, że pobili rekord Polski w tej nietypowej dyscyplinie.

Tak duże wymiary łańcucha zostały narzucone prze Biuro Rekordów, które nadzoruje podobne wyzwania w Polsce. Dotychczasowy rekordowy łańcuch mierzył 92 km, ale został wykonany w ciągu miesiąca. Aby go poprawić, mieszkańcy Chorzel, Przasnysza, Jednorożca i innych miejscowości musieli wykonać aż 150 km – mieli na to bowiem trzy miesiące.

O tym, czy to się udało, przekonamy się w sobotę 9 czerwca. Na rynku miejskim w Przasnyszu odbędzie się oficjalne mierzenie wszystkich fragmentów wykonanego łańcucha. Tego dnia już od godziny 9.00 pracować będą wolontariusze z całego powiatu. Aby jednak wszystko przebiegło jak najszybciej, potrzebna jest pomoc maksymalnej grupy ludzi. Dlatego organizatorzy gorąco zachęcają do przybycia tego dnia do Przasnysza i współudział w łączeniu fragmentów łańcucha w całość.

Zwieńczeniem całej akcji będzie wykonanie wspólnego zdjęcia z lotu ptaka na tle przygotowanego łańcucha przez mieszkańców wszystkich gmin powiatu. Stanie się to ok. godziny 14.00.
Zapraszamy do współpracy i wspólnego świętowania niepodległości Polski w tak nietypowy sposób!

Źródło 100 na 100
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments