Zapraszamy na Piknik z kapliczką w tle #3: Lipa, Obórki, Przejmy

Stowarzyszenie „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej” zaprasza na trzecią odsłonę cyklu pt. „Piknik z kapliczką w tle”. Zakłada on wycieczki śladami wybranych przydrożnych obiektów sakralnych w gminie Jednorożec.

Tym razem spotykamy się w 9 września (sobota). O godz. 10:00 ruszamy z Placu św. Floriana w Jednorożcu na wyprawę rowerową do Lipy. Następnie przez Obórki udamy się do Przejm. Będziemy się poruszać wedle ustalonej trasy, ale istnieje możliwość jej modyfikacji. Będziemy się zatrzymywać przy wybranych obiektach, bo na zaplanowanej trasie jest ich naprawdę mnóstwo! Zachęcamy do wcielenia się w rolę badacza małej architektury sakralnej, by nie tylko przewodniczka zabierała głos podczas wycieczki. Wszelkie zaangażowanie mile widziane!

W projekcie mogą brać udział wszyscy chętni, choć ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. Nie ma ograniczeń wiekowych, ale dzieci powinny wybrać się na wycieczkę z opiekunami (rodzicami). Istnieje KONIECZNOŚĆ potwierdzenia udziału w wiadomości prywatnej – zapraszamy do kontaktu z Prezesem Krzysztof Iwulski (tel. 508000038 / sms / osobiście / we wiadomości prywatnej / w komentarzu na stronie wydarzenia). Prosimy, by przycisk „wezmę udział” klikały te osoby, które na 100% są pewne udziału. Jest to ważne ze względów logistycznych i zaopatrzeniowych 🙂

Uczestnicy powinni być wyposażeni w SPRAWNY ROWER oraz zapas wody mineralnej. Chętni mogą wziąć ze sobą przekąski. Tempo zostanie dostosowane do najsłabszej osoby w grupie. Nie planujemy jazdy wyczynowej, a rekreacyjną 🙂

Nasz trzeci piknik połączony będzie z wycieczką członków S”PZJ” do Lipy, Obórk i Przejm. Na zakończenie wszyscy spotkamy się w Przejmach, by na terenie leśniczówki posilić się przy ognisku, porozmawiać, miło spędzić czas. Zapewniamy prowiant: kiełbaski i zimne napoje.

W Przejmach podczas spotkania odbędzie się KONKURS podsumowujący nasz cykl „Piknik z kapliczką w tle”. Pytania będą dotyczyć kapliczek, figur i krzyży w gminie Jednorożec – zarówno tych, które odwiedziliśmy podczas trzech pikników, jak też ogólnie tej tematyki. Każdy może wziąć udział w zmaganiach, a na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody! 🙂

Do rowerzystów można dołączyć w wybranym miejscu trasy (bp. na skrzyżowaniu w Lipie). Nie trzeba jechać od początku ani do końca – sami decydujecie, ile czasu spędzicie w gronie uczestników pikniku.

Czas rozpoczęcia i zakończenia wycieczki może ulec zmianie. Będzie informować na bieżąco.

Przewodnikiem wycieczek i pomysłodawcą projektu jest Maria Weronika Kmoch, historyk, regionalistka, badaczka małej architektury sakralnej na omawianym terenie, autorka książki Kapliczki, figury i krzyże przydrożne w gminie Jednorożec i bloga Kurpianka w wielkim świecie.


SPZJ

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments