Zapraszamy na koncert finałowy projektu „Przasnyskie kolędowanie 2023”

15 stycznia w kościele parafialnym św. Wojciecha w Przasnyszu odbędzie się koncert wieńczący przegląd kolęd i pastorałek „Przasnyskie kolędowanie 2023”.

 

Miasto Przasnysz, Miejski Chór Męski, Miejski Dom Kultury w Przasnyszu oraz proboszcz parafii pw. Św. Wojciecha w Przasnyszu zapraszają mieszkańców do wzięcia udziału w koncercie finałowym wieńczącym przegląd kolęd i pastorałek „Przasnyskie kolędowanie 2023”.

– Śpiewajmy kolędy, ocalmy pastorałki. Zabierz rodzinę i znajomych do przasnyskiej „Fary” w dniu 15 stycznia  2023 roku o godz. 16.30. Czekamy na ciebie – zapraszają organizatorzy.

Projekt „Przasnyskie kolędowanie 2023 – Śpiewajmy kolędy ocalmy pastorałki” zainaugurowany przez Miejski Chór Męski jest kontynuacją zapoczątkowanych w 2020 roku spotkań chóralnych. Zamysłem organizatorów było ubogacenie nie tylko przeżywania okresu Bożego Narodzenia w Przasnyszu, ale również przywrócenia w pamięci mieszkańców uroku i prostoty pastorałek.

 

Na scenie wystąpią uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 5, Chór „Francesco” z Parafii św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie, Miejski Chór Męski w Przasnyszu, a także połączone zespoły folklorystyczne  Kurpie” i „Młode Kurpie” z Jednorożca.

Impreza zostanie dofinansowana ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments