Zapraszamy do udziału w akcji #mukoprzyjaciel.

W Przasnyszu za sprawą komitetu Więcej Wiem ruszyła akcja #mukoprzyjaciel. Jest to część ogólnopolskiego wydarzenia mającego na celu przybliżenie nam problemu mukowiscydozy. Organizatorzy zachęcają wszystkich chętnych do podsyłania zdjęć w własnoręcznie pokolorowanych jednorazowych maseczkach. Fotki można wysyłać przez facebookowy profil – Więcej Wiem. My również zachęcamy do wzięcia udziału w akcji! 

Przez zabawę i społeczne zaangażowanie akcja ma budować powszechną akceptację wizerunku dzieci i młodzieży noszących jednorazowe maseczki oraz budować zrozumienie celowości i konieczności ich używania przez osoby chorujące na przewlekłe choroby takie jak mukowiscydoza czy pewne typy nowotworów zarówno przy wizytach klinicznych jak i w sytuacjach codziennych, przestrzeni publicznej przede wszystkim szkolnej (np. w czasie obniżonej odporności, po antybiotykoterapii, chemii, przeszczepach, w okresie zwiększonych infekcji, etc.).

Już sama choroba jest dużym obciążeniem, warto więc dbać o każdy szczegół, który pomoże dzieciom i młodzieży poczuć się lepiej w sytuacji, w jakiej się znalazły. Dlatego tak ważna jest edukacja wszystkich grup docelowych.

Małe dzieci mają problem z zakładaniem i noszeniem maseczek nawet w szpitalach. Nieświadomość konsekwencji, wynikająca z braku możliwości uświadomienia i zrozumienia związków przyczynowo – skutkowych w tym wieku sprawia, że dzieciom brak jakiejkolwiek motywacji do zakładania masek. Rodzice w wielu przypadkach muszą walczyć z dzieckiem o tę podstawową dla nich ochronę.

W okresie dorastania wygląd ma dla nastolatka szczególnie ważne znaczenie i o ile w szpitalach, klinikach zwykle poddają się panującym tam regułom, o tyle poza np. w szkole czy innych miejscach publicznych, w których przebywanie szczególnie naraża je na infekcje i powikłania, sytuacja jest znacznie trudniejsza.

Źródło https://mukoprzyjaciel.pl
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments