Zapłacił 70 tysięcy złotych za samochód. Gdy pojechał go odebrać nie zastał ani sprzedawcy, ani auta

70 tysięcy zł stracił 43-latek, który chciał kupić auto wystawione na sprzedaż w Internecie. Kupujący widział samochód tylko w cyberprzestrzeni. Wpłacił całość żądanej kwoty, jednak do chwili obecnej upragnionego samochodu nie otrzymał.

 

– W minioną sobotę (15.04) do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosił się mężczyzna, który powiadomił policjantów, że padł ofiarą oszustwa. 43-letni mężczyzna zainteresował się ogłoszeniem sprzedaży samochodu zamieszczonym na jednym z portali ogłoszeniowych. Sprzedawca za pośrednictwem komunikatora przesłał 43-latkowi zdjęcia pojazdu, dowodu rejestracyjnego oraz swojego dowodu osobistego. W ten sposób uśpił czujność mężczyzny, który po telefonicznym kontakcie ze sprzedającym ustalił warunki zakupu i odbioru pojazdu, po czym przelał ustaloną kwotę na podane konto – relacjonuje Magda Zarembska, oficer prasowa KPP Ciechanów.

 

43-latek miał odebrać auto z warsztatu samochodowego znajdującego się w Niemczech.

– Niestety pod wskazanym adresem nie zastał ani sprzedawcy, ani samochodu. Mężczyzna stracił w ten sposób 70 000 złotych. Policjanci z ciechanowskiego wydziału do spraw przestępczości gospodarczej i korupcji prowadzą postępowanie w tej sprawie – dodaje.

W związku ze zgłoszeniami dotyczącymi przestępstw dokonywanych za pomocą internetu funkcjonariusze apelują o czujność przy tego typu transakcjach.

– Najczęściej do wyłudzenia pieniędzy dochodzi za pośrednictwem ofert kupna/sprzedaży. Na portalach aukcyjnych oszuści zamieszczają bardzo atrakcyjną ofertę kupna, która jest okazją wśród pozostałych. Przekonują  klienta do płatności z góry lub wpłaty zaliczki, wykorzystując jego nieświadomość i brak ostrożności w sieci – stwierdza rzeczniczka i apeluje o zachowanie rozwagi w trakcie internetowych zakupów.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz1974
Mariusz1974
11 miesięcy temu

Dlaczego ja nie spotykam na swojej drodze takich bogatych, szczodrych a przy tym głupich ludzi…

Kaski
Kaski
11 miesięcy temu

Chciał taniej to sam znalazł w Niemczech 'okazję’.. głupota nie zna granic, współczuję

Janusz
Janusz
11 miesięcy temu

Jakim bezmozgiem trzeba być żeby komuś przelać tyle kasy za friko. W dzisiejszych czasach to ludzie chyba już skretyniali do reszty od oglądania tych głupawych programów w tv i internetach. Widać że ktoś się za dużo naogladał tych reżyserowanych programów o kupowaniu okazji a cfaniaki golą frajerów aż miło😂😂

Dzon
Dzon
11 miesięcy temu

Do póki nie było internetu tylko rodzina wiedziała żeś debil