Zapadlisko na ulicy Miłej w Przasnyszu powstało w czerwcu 2022 r. Kiedy naprawa?

Pod koniec czerwca br. na ulicy Miłej doszło do zapadnięcia jezdni, które stwarza potencjalne zagrożenie. Burmistrz Łukasz Chrostowski poinformował wówczas, że ulica pozostanie wyłączona z ruchu przez dłuższy czas. Całkowite zamknięcie Miłej wprawdzie nie nastąpiło, za to dziurę odgrodzono barierkami, a w sprawie nastała cisza.

 

30 czerwca burmistrz Przasnysza opublikował komunikat, że z uwagi na niebezpieczeństwo w ruchu kołowym oraz pieszym w dniu 01.07.2022 r. zostanie zamknięta ul. Miła na odcinku od ul. Leszno do ul. Dobrej. Zapowiadał, że w trybie awaryjnym zostaną wykonane pilne roboty polegające na rozbiórce nawierzchni.

Przyczyną zapadnięcia się jezdni, jak wstępnie ocenili pracownicy Wydziału Inwestycji w przasnyskim magistracie, była awaria spowodowana rozszczelnieniem – wykonanej przed laty – studni kanalizacji deszczowej. Na skutek długotrwałego przecieku wód opadowych do gruntu, doszło do wymycia oraz zapadnięcia się podbudowy i ziemi, co poskutkowało zarwaniem się nawierzchni.

 

Zgodnie z zapowiedziami, jeszcze w lipcu na plac budowy miał wkroczyć wykonawca z ciężkim sprzętem. Zapowiadano rozbiórkę większego fragmentu jezdni, co miało umożliwić ocenę rozmiaru zniszczeń oraz ocenę możliwych sposobów i terminu naprawy.

Stało się inaczej. Jezdnia nie została zamknięta, wykonawcy z ciężkim sprzętem nie widziano, fragmentu jezdni nie rozebrano, za to zapadlisko odgrodzono barierkami. Prowizoryczne „rozwiązanie” problemu trzymało się mocno przez kilka miesięcy, a zawalidroga do dziś utrudnia życie kierowcom.

O sprawie przypomniała nam czytelniczka, która poprosiła o reaktywację tematu:

„Nie zostało nic zrobione od zdarzenia. Dziura została ogrodzona opłotkami i na tym koniec. Panuje duży ruch, zaparkowane samochody po obydwu stronach chodnika wymuszają ruch jednostronny, a dodatkowa przeszkoda, stwarza większe zagrożenie” – pisze kobieta.

 

Zapytaliśmy Urząd Miasta o powody zwłoki oraz termin naprawy.

– W ul. Miłej wykonana została naprawa sieci kanalizacji deszczowej, która wymagała ingerencji w nawierzchnię jezdni. Do końca przyszłego tygodnia wykonawca odtworzy warstwy konstrukcyjne oraz nawierzchnię bitumiczną ul. Miłej – przekazała w odpowiedzi Agnieszka Mikołajewska naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskich.

Miejmy nadzieję, że zapadlisko i związane z nim utrudnienia wkrótce odejdą w niepamięć.

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ella
Ella
1 rok temu

Już się przyzwyczailiśmy do omijania

Barakus
Barakus
1 rok temu
Reply to  Ella

No i gitara kwiatki posadzić i omijać dalej 😉

Ona
Ona
1 rok temu
Reply to  Barakus

A co rob i aktywny radny,miał tak pomagać

Ait
Ait
1 rok temu

Przed wyborami ruszy kolejna kluczowa inwestycja.