Zanim wsiądziesz za kierownicę sprawdź stan trzeźwości. Alkomat jest dostępny w budynku KPP Przasnysz

Rozpoczyna się świąteczny weekend, dlatego przasnyscy policjanci przypominają, że w holu budynku Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu znajduje się alkomat. Skorzystać mogą wszyscy, którzy chcą sprawdzić swój stan trzeźwości.

 

Alkomat w budynku przasnyskiej komendy dostępny jest przez całą dobę i pozwala na samodzielne sprawdzenie trzeźwości. Policjanci zachęcają do korzystania z tego urządzenia, aby wcześniej, zanim wsiądziemy za kierownicę sprawdzić, czy w naszym organizmie nie ma już alkoholu.

– Każda chętna osoba  może przyjść do Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu i wykonać samodzielnie badanie stanu trzeźwości. Obsługa alkomatu jest bardzo prosta, nie wymaga udziału policjanta. Wystarczy jedynie z zainstalowanego w alkomacie podajnika wyjąć jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w przeznaczonym do tego miejscu. Następnie trzeba postępować zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami i odczytać wynik – dzięki któremu będzie wiadomo, czy możemy już prowadzić pojazd. Pamiętajmy, że nawet na drugi dzień od spożycia alkoholu w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu – informuje KPP Przasnysz.

 

– Zanim zdecydujemy się wsiąść za kierownicę po alkoholu, zastanówmy się jakie mogą być tego konsekwencje. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia oraz wysoką karą finansową. Pamiętajmy, że każdy pijany na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia – dodają policjanci.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Korsarz
Korsarz
5 miesięcy temu

Fajne że tak teraz jest oficjalnie .dobra inicjatywa KPP

Edek
Edek
5 miesięcy temu
Reply to  Korsarz

Tobie zabrali za jazde po pijaku

Jerzy
Jerzy
5 miesięcy temu

Mnie już zdążyli przetestować na drodze😉

Dyzma
Dyzma
5 miesięcy temu

Zawsze można podjechać i sprawdzić trzeźwość.