Zamontują antenę na dachu szpitala w Przasnyszu? Jest wniosek wojewody

6 kwietnia, na najbliższej sesji powiatu przasnyskiego radni podejmą uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na użyczenie części powierzchni dachowej Szpitala im. Dr W. Oczko w Przasnyszu, w celu zamontowania anteny na maszcie znajdującym się na dachu budynku szpitala.

 

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie zwrócił się do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu z pismem o możliwość zainstalowania anteny na maszcie znajdującym się na dachu szpitala.

 

– Instalacja anteny pozwoli na znaczną poprawę zasięgu i jakość odbioru przekazywanych informacji oraz zapewni niezakłóconą łączność radiową pomiędzy Dyspozytornią Medyczną, Zespołami Ratownictwa Medycznego oraz Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym z danego regionu. SPZZOZ w Przasnyszu dysponuje masztem na dachu budynku, na którym istnieje możliwość zainstalowania anteny – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Powiat zapewnia, że antena nie stanowić będzie żadnej uciążliwości dla funkcjonowania placówki, a Mazowiecki Urząd Wojewódzki będzie obciążany ryczałtowo za pobór energii elektrycznej koniecznej do prawidłowego funkcjonowania urządzeń.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
Magda
2 lat temu

Na antenę musi mieć zgodę, a na wtrynienie 100 łóżek covidowych, zabierając możliwość leczenia pacjentom z powiatu przasnyskiego nie musi mieć zgody?

maxx
maxx
2 lat temu
Reply to  Magda

Covidowe ustawy. Po 1 urzędnik zawsze jest bez winy. Po 2 lekarz zawsze jest bez winy. Po 3 można pałować ludzi za chodzenie po ulicy .. i parę podobnych.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  maxx

Po 4. Za wszystko odpowiada totalna opozycja…