Zamknięto ulicę Miłą w Przasnyszu. Zapadła się jezdnia [FOTO]

Burmistrz Łukasz Chrostowski poinformował o zamknięciu dla ruchu ulicy Miłej w Przasnyszu. Doszło do zapadnięcia się jezdni, która stwarza potencjalne zagrożenie dla kierujących i pojazdów. Ulica pozostanie wyłączona z ruchu przez dłuższy czas.

 

Burmistrz Przasnysza opublikował komunikat, że z uwagi na niebezpieczeństwo w ruchu kołowym oraz pieszym w dniu 01.07.2022 r. zostanie zamknięta ul. Miła na odcinku od ul. Leszno do ul. Dobrej. W trybie awaryjnym zostaną wykonane pilne roboty polegające na rozbiórce nawierzchni. W związku z powyższym burmistrz prosi uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności.

Przyczyną zapadnięcia się jezdni, jak wstępnie oceniają pracownicy Wydziału Inwestycji w przasnyskim magistracie, jest awaria spowodowana rozszczelnieniem studni kanalizacji deszczowej, która została wykonana przed laty w systemie rur kamionkowych.

 

Najbardziej prawdopodobna hipoteza mówi o tym, że na skutek drobnego, ale długotrwałego przecieku wód opadowych do gruntu, doszło do wymycia oraz zapadnięcia się podbudowy i ziemi, co poskutkowało zarwaniem się nawierzchni. Pod jezdnią  znajduje się głębokie zapadlisko, dlatego w celu stwierdzenia rozmiaru awarii, jutro ulica Miła zostanie zamknięta dla ruchu, a na plac budowy wejdzie wykonawca z ciężkim sprzętem. Konieczna będzie rozbiórka większego fragmentu jezdni, co pozwoli na wskazanie jednoznacznej przyczyny awarii, ocenę rozmiaru zniszczeń oraz możliwe sposoby i termin naprawy.

W tej chwili nie wiadomo, kiedy ulica zostanie przywrócona do ruchu, ale istnieje znaczne ryzyko, że naprawa może potrwać dłużej.

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Spongebob
Spongebob
1 rok temu

Ktooooooooo? Ananasowy pod wodą ma dom? Skalar kanciastoporty! Jakaś zemsta Skalmara ciąży na tym mieście