Zamieszkaj z Noblistą

Zamieszkać wśród noblistów to dopiero nobilitacja! Osiedle Poetów nazwę swoją zawdzięcza szóstce wybitnych polskich  poetów, a także temu, że architektura apartamentowców w centrum miasta to majstersztyk zgodny z arystotelesowską zasadą decorum – panuje tu jedność stylistyczna na najwyższym poziomie.

 

Tak jak poezja jest najsubtelniejszą formą artystycznego wyrazu, tak Osiedle Poetów to efekt klasycznej, uniwersalnej i ponadczasowej formy architektonicznej. Dwa apartamentowce zaprojektowano z myślą o mieszkańcach, którzy pragną szczęśliwego pełnego życia, kochają piękno i są wrażliwi na otaczający ich świat.
O tych wartościach przypomina im wizerunek poetów umieszczony przy każdym z wejść. Mieszkańców wita zatem Brzechwa, Tuwim, Miłosz, Herbert, Poświatowska oraz Szymborska – mistrzowie słowa oraz wybitne osobowości swoich czasów.

 

Enklawa w sercu miasta

Osiedle Poetów zlokalizowane w samym sercu Przasnysza to enklawa spokoju i zieleni, a jednocześnie miejsce, z którego wszędzie jest blisko – można korzystać z całej infrastruktury miasta: sklepów, restauracji, szkół, przedszkoli czy służby zdrowia.

 

Od poezji do sąsiedzkiej przyjaźni

Duża rozpiętość metraży sprawia, że na Osiedlu Poetów spotkamy zarówno dwudziestolatków, jak i seniorów, rodziny z dziećmi i młode małżeństwa – to przestrzeń dialogu i wzajemnego szacunku i życzliwości. Dlatego równie komfortowo poczują się  tu osoby niepełnosprawne, ponieważ budynki i otoczenie przystosowane jest do wózków inwalidzkich.  A tym, co łączy wszystkich Mieszkańców są zielone strefy relaksu, plac zabaw oraz… wspólne biblioteczki. To właśnie w znajdujących się na klatkach biblioteczkach, czekają tomiki poezji patronów osiedla. Z czasem biblioteki mogą stać się miejscem bookcrossingu, dzięki czemu książki będą krążyć między sąsiadami, stając się pretekstem do wymiany myśli, integracji i utworzenia wspierającej się wzajemnie wspólnoty.

 

Bezpiecznie i komfortowo

Aby jednak móc się delektować poezją, najpierw należy zadbać o prozę życia. Dlatego Osiedle Poetów jest ogrodzone, monitorowane 24 godziny na dobę, posiada także system kontroli dostępu, automatycznie otwieraną bramą i ledowe oświetlenie w częściach wspólnych. Pragnąc, aby nawet małe dzieci mogły swobodnie korzystać z placu zabaw, twórcy osiedla zadbali o pełne bezpieczeństwo wszystkich Mieszkańców.

Z myślą o codziennym komforcie – stworzono komórki lokatorskie, wiaty na rowery, parking naziemny, a także instalację światłowodową i instalacje zbiorczej telewizji naziemnej i satelitarnej. Ciche windy, mechaniczna wentylacja to udogodnienia, które ceni się dopiero wtedy, gdy ich zabraknie.

– Nie umiem się nadziwić, namilczeć się temu – napisała kiedyś Wisława Szymborska.
Masz szansę doświadczyć tego samego, wchodząc na Osiedle Poetów.
Takie rzeczy tylko w Przasnyszu!

 

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy
Jerzy
1 rok temu

No i mszy można na balkonie wysłuchać 🙂

Katarzyna
Katarzyna
1 rok temu

grodzone osiedla to zaraza, to prywatyzowanie przestrzeni publicznej, która przestaje być dostępna dla wszystkich członków społeczności, mają do niej dostęp tylko ci, którzy zapłacili. dlaczego władze miasta się zgodziły na coś takiego?

Gabriela
Gabriela
1 rok temu
Reply to  Katarzyna

Bo ktoś płaci za to żeby to było w ryzach a nie paleniu w klatkach i „posiadówkach” tam. Jak Pani chce otwarte osiedle zapraszam na orlika 🙂 wszędzie można wejść bez problemu

Bobi
Bobi
1 rok temu
Reply to  Katarzyna

Zapłacili, słowo klucz 🙂 Ale jeśli masz ochotę możesz udostępnić swoją działkę pod użytek publiczny 🙂