Zalew w Chorzelach uporządkowany. Sprzątnięto i wyrównano teren

W ciągu ostatniego roku samorząd powiatu przasnyskiego złożył dwa wnioski o dofinansowanie realizacji inwestycji dotyczących zalewu w Chorzelach. W oczekiwaniu na fundusze unijne, okolice zalewu w Chorzelach zostały uporządkowane, po to by, jak informuje powiat, „mieszkańcy mogli cieszyć się jego naturalnymi walorami”.

 

Powiat Przasnyski zakończył porządkowanie trenu nad zalewem w Chorzelach. W ramach prac  uprzątnięto i wyrównano teren, usunięto zarośla uniemożliwiające dostęp do wody, a także uporządkowano znajdujące się na zalewie wyspy.

– Wyprofilowano brzegi zbiornika, przywrócono drogi dojazdowe. Utworzono plażę, obok której ustawiono ławki. Dostępna jest również wypożyczalnia sprzętu wodnego. Brakuje strzeżonego kąpieliska, dlatego obowiązuje zakaz kąpieli, jednak można popływać na kajakach i rowerach wodnych – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

 

– Zależy nam, by rodziny w wakacyjnym czasie, ale też w weekendy, miały miejsce do wypoczynku, żeby nie trzeba był jechać gdzieś daleko na Mazury, ale tu na miejscu mieć możliwość spędzenia czasu nad wodą – mówi Starosta Krzysztof Bieńkowski.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Malgorzata
Malgorzata
1 rok temu

Wszystkiego co dotknie się człowiek z PiS, nie mówię już tylko o takim staroście jak obecny, ale w ogóle w kraju, robią byle jak, aby było. Masakra, marnują pieniądze na bylejakość. I jeszcze ta ich propaganda! A Ty zwykły człowieku ciesz się, nie odzywaj, bo zaraz znajdą Ci dziadka z Wermachtu. Kiedy to się skończy?!!!

jana
jana
1 rok temu
Reply to  Malgorzata

Bredzisz.

Krzych
Krzych
1 rok temu
Reply to  jana

Człowieku, bredzić to już chyba każdy przestał. I już każdy patrzy rozsądnie, a nie przez pryzmat propagandy i ilość zdjęć. Wiem pana swego musisz popierać

Nina
Nina
1 rok temu

A węgierka jak śmierdziała tak śmierdzi 😞

Bieniek
Bieniek
1 rok temu

Śmiech na sali. Jak mógł się tak poniżyć starosta i wszyscy zebrani przez niego, mi by było się wstyd tam pokazać!! Dwie ławeczki i wysypali garstkę piasku do tego 2 kajaki.

Krzych
Krzych
1 rok temu
Reply to  Bieniek

Dobrze to ująłeś. Totalny wstyd.

Wędkarz
Wędkarz
1 rok temu

Czemu zostały usunięte wszystkie drzewa?
Rozwalone wszystkie miejsca do łowienia?
Komu to przeszkadzało?

Piotr
Piotr
1 rok temu

Do tego wszystkiego jeszcze tadrzaki i bambusy będą mandaty wlepiac

Pavcio
Pavcio
1 rok temu

Hahahaha. Kajakiem po zalewie w tym mule haha tamy pozamykane od lat . Jak już chcieli coś zrobić było trzeba sposcic wodę wybrać 2m mułu i bagna wyłapać te przerośnięte ryby i zrobić od podstaw hmm miało by to sens ale co tu pisać PiS tylko na pokaz