Zalana piwnica w bloku mieszkalnym przy ulicy Makowskiej w Przasnyszu. Błyskawiczna akcja strażaków

Dodatnie temperatury utrzymujące się w ostatnich dniach sprawiły, że rozpoczęły się dynamiczne roztopy. Za ich sprawą doszło do zalania piwnicy bloku przy ulicy Makowskiej, gdzie mieszkają seniorzy oraz matki z dziećmi. Na pomoc ruszyli strażacy z PSP Przasnysz. Akcja miała miejsce dziś tuż przed godziną 11.00.

 

Chodzi o budynek, który obecnie jest własnością samorządu, w którym przed dekadami mieściła się stacja kolei wąskotorowej Przasnysz – Miasto. Dziś jest to blok mieszkalny, w którym zamieszkuje kilka rodzin.

W piwnicy zgromadziło się około 15 centymetrów wody, co sprawiało, że dobytek mieszkańców był zagrożony. W mokrych latach suterena domu potrafi się wypełnić wodą do wysokości kilkudziesięciu centymetrów, nie jest to więc pierwszy przypadek zalania, do którego doszło w tym miejscu.

Z relacji mieszkańców wynika, że pewnego razu Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, będący zarządcą budynku, wypompował z ich piwnicy 7,5 tysiąca litrów wody.

Dzisiejsza akcja potoczyła się błyskawicznie, a wydajne strażackie pompy poradziły sobie z opróżnieniem piwnicy w 15 minut. Akcja miała miejsce dziś tuż przed godziną 11.00.

 

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
2 lat temu

Brawo dla strażaków.