Zakończyły się eliminacje powiatowe 45. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

31 marca 2023 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu przeprowadzono przasnyski finał eliminacji powiatowych 45. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

 

Turniej został zorganizowany przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Przasnyszu we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu i Nadleśnictwem Przasnysz.

– Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego – wyjaśnia oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu kpt. Piotr Kuligowski.

 

W eliminacjach powiatowych wzięło udział 19 uczniów szkół podstawowych i średnich w trzech grupach wiekowych:

  • I grupa – uczniowie szkół podstawowych, klasy I-IV,
  • II grupa – uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VIII,
  • III grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Eliminacje przeprowadzali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu wraz z członkami komisji: Teresą Piotrak oraz specjalistą Nadleśnictwa Przasnysz Ewą Bartoszewską. W pierwszej części turnieju młodzież odpowiadała na pytania testowe o zróżnicowanym poziomie trudności. Kolejnym etapem był egzamin ustny.

– Z każdej grupy wiekowej wyłoniono 3 zwycięzców. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki i dyplomy. W eliminacjach wojewódzkich wystartują laureaci pierwszych trzech miejsc szczebla powiatowego – dodaje.

– Dzięki pomocy sponsorów: Nadleśnictwa Przasnysz oraz Limes Bank Spółdzielczy w Chorzelach konkurs był obfity w nagrody, które z rąk Z-cy Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu bryg. Jarosława Andruszkiewicza oraz Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Przasnyszu dh. Bogdana Rzepczyńskiego odebrali wszyscy uczestnicy – mówi rzecznik KP PSP.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments