Zakończyła się modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Przysowy.

Gmina Chorzele zakończyła właśnie zadanie „Modernizacja świetlicy wiejskiej wraz z zakupem wyposażenia w miejscowości Przysowy”. To już kolejna gminna świetlica wiejska, która przeszła najbardziej potrzebne modernizacje i będzie służyć Kołu Gospodyń Wiejskich.

 

Wartość zadania to około 25 tys. zł, z czego 10 tys. zł pozyskano z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw 2020. Pozostałe pieniądze gmina dołożyła ze środków własnych.

W ramach zadania przystosowano jedno z pomieszczeń świetlicy na potrzeby kuchni. Wykonano roboty z branży elektrycznej (zamontowano nowe gniazdka i okablowanie do nich, niezbędne bezpieczniki, nowe lampy oświetleniowe), hydraulicznej (podłączono wodę, zamontowano termę do podgrzewania ciepłej wody i odprowadzenia do szamba – zbiornika bezodpływowego). Wykonano także prace budowlane: równanie podłogi i układanie płytek, cokolik,  pomalowano ściany, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową.

– Przypomnijmy, że na początku roku świetlica miejscowości Przysowy zyskała nową podłogę, krzesła i stoły oraz podest. Zakres robót obejmował: rozebranie 131 m2 podłóg, izolacje cieplne i przeciwdźwiękowe, warstwy wyrównawcze pod posadzki z zaprawy cementowej, dwukrotne gruntowanie podłoża, ułożenie płytek i cokolików przyściennych. Rozebrany został również istniejący podest i wykonany nowy. Koszt tych prac to ok 49 tys. zł i decyzją burmistrz Beaty Szczepankowskiej i Rady Miejskiej pochodziły ze środków własnych – informuje gmina.

 


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments