Zakończył się spór Starostwa z dyrektorem ZSP ?

W związku z interwencją starostwa powiatowego w Przasnyszu o nieścisłych i nieprawdziwych informacjach zawartych w artykule dotyczącym ZSP w Przasnyszu oraz błędną interpretacją faktów ponownie zamieszczamy poprawiony artykuł.

 

ZSP W PRZASNYSZU IM. MJR. HENRYKA SUCHARSKIEGO JEST ZNAKOMITĄ PLACÓWKĄ, A OBECNY DYREKTOR ZASŁUGUJE NA NAJWYŻSZĄ OCENĘ
ZA KIEROWANIE TAK PRZYSZŁOŚCIOWĄ SZKOŁĄ

Zakończył się spór atakującego Starostwa Powiatowego w Przasnyszu ze wspólnym frontem obrony Dyrektora ZSP reprezentowanym przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Związek Nauczycielstwa Polskiego, Radę Pedagogiczną i Radę Rodziców ZSP w Przasnyszu.  Starostwo musiało ustąpić przed wspólnym frontem, który zażądał najwyższej – wyróżniającej – oceny dla dyrektora Andrzeja Brockiego.

 Od 1 stycznia 2017 r. rola samorządów w oświacie została istotnie zredukowana. O ocenie dyrektora teraz będzie decydować kuratorium, a nie samorząd.

Mazowieckie Kuratorium Oświaty, które przypatruje się rozwojowi szkoły od lat, jest pełne uznania dla osiągnięć Szkoły pod kierownictwem obecnego dyrektora. Dyrektor Andrzej Brocki został oceniony przez Kuratorium oraz gremia społeczne funkcjonujące w ZSP w Przasnyszu najwyżej w skali możliwych ocen.

Starostwo sprzeciwiło się tej ocenie wytykając wiele niespełnionych oczekiwań dot. rozwoju Szkoły, jednak musiało uwzględnić diametralnie różne oceny pozostałych stron.

Gratulujemy Panu Dyrektorowi zwycięstwa i pozostania na stanowisku, dołączając gratulacje również dla ZNP, Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców.

Jednocześnie niech Starostwo tę porażkę przyjmie jako przestrogę na przyszłość, zanim kiedykolwiek w przyszłości podniesie rękę na któregokolwiek dyrektora.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments