Zakończono pierwszy etap modernizacji ulicy Gołymińskiej w Przasnyszu.

Zakończyły się prace budowlane na ulicy Gołymińskiej (od ulicy Leszno do ulicy Kolejowej) w Przasnyszu. Odcinek jest dostępny dla ruchu ulicznego. 24 lutego 2020 roku, zmodernizowany fragment ulicy wizytowali: Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski oraz Radni Powiatu Przasnyskiego Katarzyna Wróblewska i Jarosław Szmulski. W ramach tego etapu, przebudowano 201-metrowy odcinek jezdni o szerokości 3 metrów, a także wybudowano chodnik, wraz ze ścieżką rowerową o szerokości 1,5 metra każda. Ulica Gołymińska jest częścią modernizowanej drogi powiatowej nr 3230W Sierakowo-Cierpigórz-Przasnysz.

Do działek przylegających bezpośrednio do ulicy wykonano zjazdy o nawierzchni z kostki betonowej koloru szarego i szerokości dostosowanej do bram wjazdowych. Planowany koszt wykonania tego zadania określono na kwotę 407.119,29 zł, z czego dofinansowanie zawiera się w kwocie 305 000 zł. Inwestycja jest jeszcze przed finalnym rozliczeniem. Z uwagi na kabel telekomunikacyjny biegnący w pasie drogowym, zdecydowano się na ograniczenie chodnika obrzeżem betonowym, zachowując tym samym swobodny dostęp gestora do jego sieci. Lewa strona jezdni również została ograniczona krawężnikiem betonowym, z uwagi na zaplanowaną sieć gazową.

Ponadto w ramach  Funduszu Dróg Samorządowych, Powiat Przasnyski uzyskał dofinansowanie do robót budowlanych wykonywanych na odcinku 593 metrów w km 8+900-9+493. Roboty budowlane obejmą remont nawierzchni bitumicznej poprzez wykonanie warstwy ścieralnej, warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego; zostanie odtworzone oznakowanie pionowe, a także pobocza. Szerokość jezdni po remoncie będzie wynosiła 6 metrów. Ponadto na wspomnianym odcinku zostaną odtworzone rowy trawiaste. Przewidywany koszt robót ma wynieść 256.287,40 zł brutto, z czego dofinansowanie zawiera się w kwocie 167 000 zł. Roboty będą realizowane na podstawie ww. umowy o roboty budowlane.

Przypominamy, że podpisana umowa z 30 grudnia 2019 roku na roboty budowlane na odcinku drogi powiatowej nr 3230W Sierakowo-Cierpigórz-Przasnysz, jest wynikiem drugiej edycji przetargu nieograniczonego. Poprzednie postępowanie unieważniono, ze względu na to, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w ramach zadania pn. Remont Odcinków Dróg Powiatowych. W pierwszym przetargu najtańsza oferta wyniosła ponad 9 mln zł. Powiat postanowił ogłosić drugi przetarg, dzięki czemu  najtańsza oferta była już o 2 mln zł niższa. Za 7 mln zł zostanie zmodernizowanych 8 odcinków dróg powiatowych, w ramach Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Przywrócenie Standardów Technicznych Dróg Powiatowych Powiatu Przasnyskiego. Droga powiatowa nr 3230W Sierakowo-Cierpigórz-Przasnysz jest jedną z nich.


 

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Iza
Iza
4 lat temu

Tylko po co ten chodnik jest taki szeroki….

Lokals
Lokals
4 lat temu

Przykro mi to powiedzieć, ale pomysł 50/50 nie wypalił, droga jest teraz masakryczna, zamiast zrobić po dwóch stronach chodnik, a środkiem jednokierunkową drogę, to teraz czekać na tragedię, jak jakiś samochód wystawi 'dziubek’ z posesji i dostanie strzał z Golyminskiej.. Dodatkowo dojazd do torów bez pomysłu..

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 lat temu

Całe 201 metrów. Fiu, fiu, ruszyliśmy z inwestycjami, nie ma co.
A czy Starosta będzie przecinał wstęgę na otwarciu i czy będzie ksiądz z kropidłem?

Mario
Mario
4 lat temu

Bardziej sie tego spasudzić nie dało

Sylwia
Sylwia
4 lat temu

M A S A K R A….. w tym miejscu zrobić jednokierunkową??? A co mają powiedzieć ludzie jadący w stronę Przasnysza? Teraz, żeby dostać się do miasta trzeba pokonać DZIURAWE I ZNISZCZONE TOROWISKO (zjeżdżając z obwodnicy w ulice Leszno).
Zanim następnym razem ktoś zacznie planować jakąkolwiek inwestychę proponuję pomyśleć…. Myślenie nie boli…
A krótki, wyremontowany odcinek proponuję przywrócić do ruchu dwukierunkowego…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 lat temu
Reply to  Sylwia

Ale o co Ci w ogóle chodzi? Jest droga? Jest. Zdjęcie na fejsbuka jest? Jest. Więc gdzie leży problem? Przecież to, że ta droga to śmiech na sali i kuriozum to już nikogo nie będzie obchodzić. Kto by się tam przejmował mieszkańcami? A tak w ogóle to nikt nie zwrócił uwagi na komiczny wydźwięk tego artykułu. Starosta wizytował budowę. Kiedyś Pierwszy Sekretarz wizytował zakłady pracy. On naprawdę nie ma nic do roboty, tylko musi się spacerować po drogach i uśmiechać do aparatu? Przecież chyba ma ludzi odpowiedzialnych za nadzór nad inwestycją i odbiory. A jak chce się pospacerować, to w… Czytaj więcej »

Młody
Młody
4 lat temu

Kto wybrał tego człowieka na starostę?!
Masakra!

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 lat temu
Reply to  Młody

Jakieś 2/3 mieszkańców naszego Powiatu.
Więc całkiem sporo. Czasami żałuję, że nie udało mu się dostać do tego Sejmu. Tam byłby pionkiem, a u nas może byłoby normalniej.