Zakończenie roku szkolnego w ZSP Chorzele. Alicja Antosiak z najwyższą średnią w szkole [FOTO]

Rok szkolny 2019/2020 przejdzie do historii ze względu na niełatwą walkę z pandemią koronawirusa. Zagrożenie epidemiczne wpłynęło również na funkcjonowanie szkół, trzy ostatnie miesiące nauki przez Internet stały się wyzwaniem dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców.

Z powodu wprowadzonych obostrzeń również uroczystość zakończenia roku szkolnego 2019/2020 przebiegała inaczej niż zwykle.

Na hali sportowej ZSP Chorzele zebrali się zaproszeni goście i nauczyciele. Uczniowie wyróżnieni średnią ocen powyżej 4,75 oraz ich rodzice. Uczniowie, którzy zajęli wysokie miejsca w konkursach. Pozostali uczniowie odebrali świadectwa z rąk swoich wychowawców w klasach.

Dopiero w tym dniu dyrektor Anna Kostrzewa mogła uroczyście pożegnać absolwentów klas maturalnych następującymi słowami: Nasze spotkanie ma charakter historyczny. Z jednej strony dlatego, że spotykamy się tu, w takim gronie, po raz ostatni, z drugiej – ponieważ temu spotkaniu towarzyszy świadomość, że lata spędzone w tej szkole, to historia, a jednocześnie początek nowego czasu… Przed Wami droga ku odkrywaniu nowych możliwości, ku dorosłości”.

Następnie Irena Olszewska, przedstawiciel Organu Prowadzącego Starostwa Przasnyskiego, wręczyła nagrodę Starosty dla najlepszego absolwenta Branżowej Szkoły I stopnia Klaudii Skibie.

Później przyszła kolej na nagrodzenie uczniów wyróżniających się w nauce.

Najwyższą średnią w szkole uzyskała Alicja Antosiak z klasy Ib. Przyznano też nagrody za pełnienie funkcji w poczcie sztandarowym, za sukcesy sportowe.

W Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewczęta zajęły I miejsce, a chłopcy II miejsce. Wyróżniony został Łukasz Przewodowski z klasy Ia za wysoki wynik w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym Alchemik. Wręczono też nagrody za pierwsze i drugie miejsce w konkursie czytelniczym “Śladami Olgi Tokarczuk” (odpowiednio Jakub Danelski Ia i Wiktoria Grabowska Ia) oraz dla najlepszego czytelnika (Tomasz Folga IIa).

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Martyna
Martyna
3 lat temu

Gratulacje!

MARIA
MARIA
3 lat temu

DZIAŁAJĄ SUPER LOKALNE UKŁADY GRUP SPOŁECZNYCH SZKODA ŻE DZIECKO UBOGIE SUPER INTELIGENTNE NIE MA SZANSY NA NAGRODĘ ZA SWOJĄ NAUKĘ PONIEWAŻ MA STAWIANE NIŻE OCENY A DZIECKO Z UKŁADU MA PODWYŻSZANE OCENY /WIDAĆ TO NA STUDIACH /UCZEŃ 3 RADZI SOBIE SUPER A UCZEŃ Z UKŁADU Z 5 I 6 NIE ZDAJE KOLEJNYCH SESJI/ I TO BYŁO OD ZAWSZE TAK