Zakończenie roku szkolnego w ZSP Chorzele. Alicja Antosiak z najwyższą średnią w szkole [FOTO]

Rok szkolny 2019/2020 przejdzie do historii ze względu na niełatwą walkę z pandemią koronawirusa. Zagrożenie epidemiczne wpłynęło również na funkcjonowanie szkół, trzy ostatnie miesiące nauki przez Internet stały się wyzwaniem dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców.

Z powodu wprowadzonych obostrzeń również uroczystość zakończenia roku szkolnego 2019/2020 przebiegała inaczej niż zwykle.

Na hali sportowej ZSP Chorzele zebrali się zaproszeni goście i nauczyciele. Uczniowie wyróżnieni średnią ocen powyżej 4,75 oraz ich rodzice. Uczniowie, którzy zajęli wysokie miejsca w konkursach. Pozostali uczniowie odebrali świadectwa z rąk swoich wychowawców w klasach.

Dopiero w tym dniu dyrektor Anna Kostrzewa mogła uroczyście pożegnać absolwentów klas maturalnych następującymi słowami: Nasze spotkanie ma charakter historyczny. Z jednej strony dlatego, że spotykamy się tu, w takim gronie, po raz ostatni, z drugiej – ponieważ temu spotkaniu towarzyszy świadomość, że lata spędzone w tej szkole, to historia, a jednocześnie początek nowego czasu… Przed Wami droga ku odkrywaniu nowych możliwości, ku dorosłości”.

Następnie Irena Olszewska, przedstawiciel Organu Prowadzącego Starostwa Przasnyskiego, wręczyła nagrodę Starosty dla najlepszego absolwenta Branżowej Szkoły I stopnia Klaudii Skibie.

Później przyszła kolej na nagrodzenie uczniów wyróżniających się w nauce.

Najwyższą średnią w szkole uzyskała Alicja Antosiak z klasy Ib. Przyznano też nagrody za pełnienie funkcji w poczcie sztandarowym, za sukcesy sportowe.

W Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewczęta zajęły I miejsce, a chłopcy II miejsce. Wyróżniony został Łukasz Przewodowski z klasy Ia za wysoki wynik w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym Alchemik. Wręczono też nagrody za pierwsze i drugie miejsce w konkursie czytelniczym “Śladami Olgi Tokarczuk” (odpowiednio Jakub Danelski Ia i Wiktoria Grabowska Ia) oraz dla najlepszego czytelnika (Tomasz Folga IIa).

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Martyna
Martyna
11 miesięcy temu

Gratulacje!

MARIA
MARIA
11 miesięcy temu

DZIAŁAJĄ SUPER LOKALNE UKŁADY GRUP SPOŁECZNYCH SZKODA ŻE DZIECKO UBOGIE SUPER INTELIGENTNE NIE MA SZANSY NA NAGRODĘ ZA SWOJĄ NAUKĘ PONIEWAŻ MA STAWIANE NIŻE OCENY A DZIECKO Z UKŁADU MA PODWYŻSZANE OCENY /WIDAĆ TO NA STUDIACH /UCZEŃ 3 RADZI SOBIE SUPER A UCZEŃ Z UKŁADU Z 5 I 6 NIE ZDAJE KOLEJNYCH SESJI/ I TO BYŁO OD ZAWSZE TAK