Zakończenie roku klas maturalnych w przasnyskim KEN-ie [FOTO]

W piątek, 29 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej pożegnano rocznik klas maturalnych. Rocznik wyjątkowy, ponieważ to ostatni uczniowie, którzy przyszli do liceum po szkole gimnazjalnej.

 

Po raz pierwszy od dwóch lat zakończenie edukacji abiturientów można było zorganizować w tradycyjny sposób: z kwiatami, nagrodami i przy sali pełnej rodziców najlepszych uczniów.

Zaproszenie do uczestnictwa w uroczystości przyjęli m.in. starosta Krzysztof Bieńkowski, burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski, a także sekretarz gminy Przasnysz Bożena Rudzińska, która reprezentowała Grażynę Wróblewską wójta gminy Przasnysz. Nie zabrakło przedstawicieli rady rodziców na czele z jej przewodniczącą Ireną Olszewską, a także rodziców najlepszych uczniów klas trzecich.

– Podczas zakończenia roku wręczonych zostało mnóstwo wyróżnień. W ręce najlepszych trzecioklasistów trafiły wyjątkowe wyróżnienia – a że było takich dwoje, to i radość była podwójna. Najwyższą średnią za cały tok nauczania w liceum uzyskali Amelia Brus z klasy 3G oraz Bartosz Szymański z klasy 3A – oboje mogą pochwalić się wynikiem 5,41. Oni też otrzymali wysokiej klasy rowery. Jeden z nich został ufundowany przez Olgę Jelińską z firmy Idea Bike z Przasnysza, drugi natomiast – przez radę rodziców – informuje Liceum Ogólnokształcące w Przasnyszu.

 

– Specjalne wyróżnienie ci sami uczniowie otrzymali także z rąk burmistrza Łukasza Chrostowskiego, za najlepsze wyniki dla maturzystów pochodzących z Przasnysza. Z kolei Karolina Suwińska z klasy 3A okazała się najlepszą uczennicą z klas maturalnych pochodzących z gminy Przasnysz. Została uhonorowana przez sekretarz gminy Przasnysz Bożenę Rudzińską – czytamy.

W trakcie zakończenia roku specjalna nagroda trafiła również w ręce Dominka Ferenca z klasy 3G. – Dominik błysnął swoimi umiejętnościami polonistycznymi i został finalistą etapu centralnego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Dzięki temu jest już jedną nogą na swoich wymarzonych studiach – napisano.

Listy z podziękowaniami i gratulacjami trafiły także do rąk rodziców uczniów klas trzecich.

Uroczystości piątkowe zakończyła sentymentalna piosenka w wykonaniu uczniów i nauczycieli liceum. Ale już kilka dni później, 4 maja, emocje były zupełnie inne. Tego dnia rozpoczął się maraton maturalny, który potrwa aż do 22 maja.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments