Zakończenie projektu „Zintegrowany Karwacz – Otwórz swoje drzwi i poznaj sąsiada swego”.

Mieszkańcy sołectwa Karwacz i okolic podsumowali projekt z konkursu FIO Mazowsze Lokalnie. Jego założeniem była przede wszystkim szeroko pojęta integracja.

 

Nieformalna Grupa „Przyjaciele Karwacza” podsumowała projekt pod nazwą „Zintegrowany Karwacz – Otwórz swoje drzwi i poznaj sąsiada swego”, który był realizowany na terenie sołectwa w ramach dotacji w konkursie FIO Mazowsze Lokalnie 2022. Na ten celu udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie 3600 złotych.

– Założeniem projektu była przede wszystkim szeroko pojęta integracja. W projekt zaangażowana została jednostka OSP Karwacz, Koło Gospodyń Wiejskich w Karwaczu, mieszkańcy sołectwa oraz okolic. Każde ze spotkań, warsztatów oraz imprez organizowane było na rzecz dobra wspólnego oraz aktywizacji społeczności lokalnej. Hasłem przewodnim projektu było „Otwórz swoje drzwi i poznaj sąsiada swego”, gdyż Sołectwo Karwacz rozumiany jest jako dom, który miał otworzyć szeroko swoje drzwi dla domowników – informują organizatorzy spotkania.

 

Projekt na terenie sołectwa Karwacz był realizowany od czerwca do listopada 2022 roku.

– W okresie odbywały się warsztaty kulinarne w wielu odsłonach, wspólne imprezy, gry i zabawy ekologiczne oraz warsztaty fotograficzne. Na zakończenie spotkań z fotografią odbył się konkurs „Foto-Karwacz”. Nagrody dla zwycięzców zostały wręczone podczas niedzielnego spotkania – dodają.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments