Zakończenie lata w Ciechanowie. Koncerty gwiazd dla zaszczepionych

Osoby zaszczepione będą miały pierwszeństwo w kupnie biletów na ciechanowskie koncerty, na zakończenie lata. W ofercie znajdzie się również darmowy koncert, na który niezaszczepieni nie będą mieli wstępu w ogóle.

 

Maksymalnie 50 procent zajętych na widowni miejsc, nie więcej niż 250 osób wśród publiczności, a także dystans 1,5 metra odległości między słuchaczami – to zasady, które od czerwca dotyczą organizacji koncertów na świeżym powietrzu. Pomimo, że do limitu 250 osób nie będą wliczane osoby zaszczepione przeciwko COVID-19, wiele z samorządów postanowiło zrezygnować z organizacji ogólnodostępnych, masowych imprez.

 

Wśród miast, które pomimo pandemii postanowiły zadbać o rozrywkę mieszkańców jest Ciechanów. Na zakończenie lata miejska instytucja jaką jest Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej Studio przygotowała serię koncertów, które odbędą się między 27 a 30 sierpnia na dziedzińcu ciechanowskiego Zamku Książąt Mazowieckich. Impreza jest biletowana (bilety w cenie 20 zł), a na scenie będzie można zobaczyć artystów dobrze znanych szerokiej publiczności jak Brodka, Tymek, Artur Rojek i Dawid Kwiatkowski.

Jedyną różnicą, w porównaniu do imprez organizowanych przed pandemią, jest fakt, że pierwszeństwo w zakupie biletów mają osoby zaszczepione przeciw covid-19. O ile więc te, będą mogły nabywać wejściówki już od 16 sierpnia, tak osoby niezaszczepione możliwość kupienia biletu uzyskają dopiero 26 sierpnia (o ile oczywiście wówczas jeszcze jakieś wolne miejsca będą – red.).  Przy zakupie biletu konieczne będzie okazanie certyfikatu o odbyciu pełnego szczepienia przeciwko covid-19 oraz potwierdzenie miejsca zamieszkania. Dodatkowo certyfikat szczepienia i dokument potwierdzający tożsamość, będzie trzeba okazać przy wejściu na koncert.

W podziękowaniu zaszczepionym

Do imprez organizowanych przez samorząd miejski Ciechanowa, postanowił dołączyć Zespół Placówek Medycznych Arnica. W podziękowaniu dla osób zaszczepionych placówka zasponsorowała koncert Sidneya Polaka. Ten odbędzie się  31 sierpnia również na zamku. Arnica oferuje bezpłatne wejściówki, jednak wyłącznie dla osób zaszczepionych.

Co myślicie o takim rozwiązaniu?

 

ren

guest
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
1 miesiąc temu

tymczasem na stadionie Legii 26 tysięcy (26000) ludzi. wiecie co, aż tak na Brodce mi nie zależy zeby brać berbeluchę w fazie testów. a czy szanowni wiedzą że zaszczepieni TRANSMITUJĄ też Cov?? i co ?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
odpowiada  Marek

Wiesz jaki jest problem z takimi antyszczepionkowymi tumanami? Że ponad 90 procent hospitalizowanych osób to właśnie osoby niezaszczepione. I jak ciężko zachorujesz, to trafisz do szpitala, blokując łóżko i inne zasoby osobie, która będzie potrzebować pomocy z powodu innych chorób. Dla mnie więc jesteś zasranym egoistą, który nie liczy się z innymi.

Daniel
Daniel
1 miesiąc temu

Moze troche kultury Marku prawdziwy. Zaraz obrazliwe słowa. Jest chyba jeszcze w tym kraju wolność wyboru. Skoro płacimy składki to pomoc się należy. Co teraz bedziemy dzielić ludzi na gorszych i lepszych bo zaszczepieni lub nie. Po kulturze wypowiedzi widać odrazu ze jesteś fanem TVPis. Pewnie bys glosowal żeby rozstrzeliwać niezaszczepionych .

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
odpowiada  Daniel

Nie, nie, nie, nie ma co owijać w bawełnę. Popatrz na wzrost liczby zgonów w ostatnim roku. To nie są tylko ofiary wirusa. To także ludzie, którzy mogliby żyć, gdyby służba zdrowia działała normalnie. Nie chcesz się szczepić, Twoja sprawa, ale jak będą chcieli Cię przyjąć z Covidem do szpitala to odmów. Miej honor i odmów. Nie blokuj łóżka innym. Proste. I nie mów mi że jak płacisz, to Ci się należy. Bo inni też płacą, a miejsca dla nich zabraknie.

P.S. Szczam na TVPiS, Jarka Jakimowicza i Gosię Ogórek.

Ja.
Ja.
1 miesiąc temu

Skoro zaszczepieni mogą się zarazić to po co się szczepić-błedne koło. Nic na siłę wolna wola

Kefas
Kefas
1 miesiąc temu

No właśnie, gdyby służba zdrowia działała normalnie! Jak mi dziecko zachorowało, to poprosiłem panią doktor by leczyła je tak jak leczy grypę. Pomogło. Wszyscy też leczyliśmy się tak jak przy infekcjach sprzed czasów covida. Wiesz dlaczego? Bo w przeciwieństwie do takich tumanów jak ty, uważam, że lepiej jest się leczyć niż czekać na respirator. Bo nieleczona infekcja dróg oddechowych może zakończyć się zapaleniem płuc. Do szczepienia podchodzę na spokojnie. Nie moja sprawa czy ktoś się szczepi czy nie. Jeśli będę się bał wirusa to będę tak jak ty unikał ludzi. Ale nie unikam, no chyba że sam jestem chory, to… Czytaj więcej »

Wilhelmi
Wilhelmi
1 miesiąc temu

Stękałeś, stękałeś i wystękałeś

Anna
Anna
1 miesiąc temu

To moze w końcu zaczną leczyć chorych na covid…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
odpowiada  Anna

No ale jeśli się zaszczepisz to chorobę przejdziesz łagodnie. Wszystkie dane to potwierdzają. Więc w czym masz problem?

P1bsbb dd
P1bsbb dd
1 miesiąc temu

Jakie dane potwierdzają że przejdziesz łagodnie chorbe po zaszczepieniu? Bzdury piszesz i bzdury czytasz. Baxujesz na kłamstwach i statystykach producentów. Do tego widzę że z kultura osobista u ciebie na bakier ale za to już musisz winić swoich rodziców.

karol
karol
1 miesiąc temu

Można jeszcze wynająć p.Barłożka i polatać z relikwiami nad miastem i przepędzić niedobrego wirusa.A tak na serio to wymyślili chorobę żeby sprzedać lekarstwo.

Ewa
Ewa
1 miesiąc temu

Idąc Pana tokiem myślenia nie powinno leczyć się alkoholików czy narkomanów którzy zajmują łóżka łóżka innym ludziom którzy będą ” potrzebować pomocy z powodu innych chorob”
Żenada

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
odpowiada  Ewa

Alkoholik powinien płacić za leczenie swojej wątroby, a palacz papierosów za leczenie płuc. Nie widzę w tym nic żenującego.

Egoist
Egoist
1 miesiąc temu

Marek ty ku*wo będziesz wisiał

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
odpowiada  Egoist

Chciałbyś cwelu. Nieodczekanie Twoje

redpill
redpill
1 miesiąc temu

A wiesz marku – tumanie ,że dziennie wiecej ludzi umiera na nowotwory niz na najmodniejsza chorobe na swiecie? dla mnie jestes obszczanym totalitarysta

Gary
Gary
1 miesiąc temu

Zanim ktoś pójdzie na Sidneya polecam obejrzeć na youtube jego występ u Krzysztofa Snowskiego. Dzban jakich mało.

Mateusz
Mateusz
1 miesiąc temu

Taka jest prawda, że szczepicie się nie wiecie nawet czym i nie macie żadnych dowodów że te szczepienie coś daje. Wiemy jedynie to co gadają w TV i radiu bo w internecie masa naukowców mówi że to wszystko nagonka polityków i mediów z nimi związanych żeby trzymać ludzi w garści. Nie powinno być podziału między zaszczepionymi a nie bo to jest dyskryminacja taka sama jak rasizm. A skoro tak się bawimy to w obecnej chwili jest więcej osób nie zaszczepionych niż zaszczepionych. Więc to my nie zaszczepieni zacznijmy nie wpuszczać poszczególnych gdzie kolwiek. Bo przyjęli do organizmu nie wiadomo co… Czytaj więcej »

Wilhelmi
Wilhelmi
1 miesiąc temu
odpowiada  Mateusz

Jedni wszędzie widzą złych Żydów,inni widzą wszędzie zły kler.Jeszcze inni zły PIS.Doszedł czwarty rodzaj – tacy którzy wszędzie widzą zbrodnicze szczepionki.
Chłopie,napij się zimnej wody,to może przestaniesz pisać głupoty.

Wilhelmi
Wilhelmi
1 miesiąc temu
odpowiada  Wilhelmi

No wincyj i wincyj tych minusów.Tylko dwa laptopy w domu? jestem zawiedziony bajkopisarze.
Piszecie że niema dowodów na to że ta szczepionka jest skuteczna.Powiedzcie to ludziom takim jak Janda, Miller,Walter,Zborowski i wielu innych którzy się poza kolejnością zaszczepili.Aktor Barciś to aż w okolicach Jednorożca wylądował,aby szybciej się zaszczepić.No po prostu nie mądry.A z tego co wiem to nie jest PISior.
Czyli oni są głupi?A wy antyszczepionkowcy mądrzy?
No patrzcie ilu mądrych i światłych ludzi mamy w Przasnyszu.I to wcale nie są PISiory.Jprdl!!!

Maja
Maja
1 miesiąc temu
odpowiada  Mateusz

Czyli dla ciebie Mateuszku jest rasizmem wymaganie od przyjeżdżających turystów do ciepłych krajów książeczki z wszelkimi szczepieniami na choroby obowiązującymi w danym kraju.Tak mam to rozumieć?

Andrew1985
Andrew1985
1 miesiąc temu
odpowiada  Maja

W ciepłych krajach to oni mogą sobie chodzić na rzęsach i robić co im się podoba. My mieszkamy w Polsce i o Polsce rozmawiamy. Każdy decyzję o szczepieniu powinien podjąć zgodnie z własnym sumieniem. Nie potrzebne są zachęty w stylu ” zaszczep się a może wygrasz samochód w loterii szczepionkowej ;)” to jakaś kpina i papka dla półgłówków. Jako wolni ludzie powinniśmy mieć wolny wybór. A zaszczepieni nie powinni się o nic martwić- prawda… czy nie ??

Maja
Maja
1 miesiąc temu
odpowiada  Andrew1985

Oczywiście że nie.Przez takich jak ty będzie kolejna fala.I przez takich jak ty kolejny lockdawn.Będę prawdopodobnie musiała zamknąć zakład pracy.Więc kto na tym straci? Szpitale zapełnią się covidowcami.Ludzie chorzy na inne choroby nie będą mogli dostać się do lekarza.Bo cała służba zdrowia zostanie rzucona do ratowania covidowców między innymi takich jak ty ignorantów. Napisz mi w którym miejscu zmuszają cię do szczepienia.Jakby był mus to już dawno byłbyś zaszczepiony Piszesz o wolnym wyborze.Wolny wybór jest do momentu kiedy w grę wkracza zdrowie lub życie innego człowieka.Kiedy wściekłe macice wyszły na ulicę też darły japę “wolny wybór”.A wolny wybór to jest… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
odpowiada  Maja

Głupkowi tłumaczysz a on i tak dalej będzie pisał swoje. Szkoda Twojego czasu.

Andrew1985
Andrew1985
1 miesiąc temu
odpowiada  Maja

Jesteś już zaszczepiona, Twój kod genetyczny został zmieniony. Geny te przekażesz potomstwu GMO to Twój wybór, nie będę Cię przekonywał ani krytykował, klamka zapadła. To tyle.
Odnośnie aborcji, jestem przeciwny, odradzał bym ale ja za nikogo decyzji nie podejmę. Brzemię takiego czynu będzie ciążyło na takiej kobiecie do końca życia, a Ty kim jesteś żeby za kogoś decydować kogoś zmuszać?

Marek (prawdziwy) nic Ci nie odpowiem bo z debilami się nie dyskutuje 😉 Pozdro

Barbara
Barbara
1 miesiąc temu

Działania niezgodne z prawem, mam nadzieję, że znajdą się ludzie i zaskarżą to działanie do prokuratury. Jest interpretacja z UODO o Kongresie Brokerów z paszportem covidowym (SPBUiR, UODO) Rozporządzenie Rady Ministrów z 6 maja 2021 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, reguluje kwestie postępowania w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Przepisy te nie uprawniają podmiotów zobowiązanych do przestrzegania określonego tymi przepisami limitu osób do żądania od nich udostępnienia informacji o zaszczepieniu przeciwko COVID-19. Ewentualne okazywanie dowodów potwierdzających fakt zaszczepienia może się odbywać z inicjatywy samej osoby zainteresowanej skorzystaniem z usług takiego… Czytaj więcej »