Zakończenie i rozpoczęcie roku w przasnyskiej „Farze”

Wierni z parafii św. Wojciecha w Przasnyszu wzięli udział w mszach św. na zakończenie roku 2022 i przywitanie Nowego Roku 2023.

 

Pierwsza z mszy św. odbyła się w sobotę, 31 grudnia w godzinach wieczornych. Odprawił ją ks. proboszcz Andrzej Maciejewski.

– Na zakończenie mszy św., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, odbyło się nabożeństwo dziękczynno – błagalne, podczas którego wszyscy zebrani w przasnyskiej Farze, dziękowali panu Bogu za łaski otrzymane w tych ostatnich 12 miesiącach, za każdą minutę mijającego roku, za chwile trudne i smutne, ale również  i radosne, bo każdy dzień jest darem skierowanym od Boga do nas.  Zdając sobie sprawę z  ludzkiej ułomności, przepraszaliśmy również dobrego Boga za popełnione grzechy i prosiliśmy o Boże miłosierdzie dla świata, dla Ojczyzny, parafii oraz wszystkich rodzin – relacjonuje parafia.

 

W niedzielę, 1 stycznia wierni rozpoczęli Nowy Rok Pański. Tego dnia obchodzono także uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.

– W pierwszy dzień Nowego Roku homilię w naszej Farze głosił ksiądz Paweł Grąbczewski, a podczas Mszy Św. z udziałem dzieci oprawę liturgiczną poprowadziła Oaza Dzieci Bożych działająca w naszej parafii, dzięki której, ten pierwszy dzień Roku Pańskiego 2023 był jeszcze bardziej uroczysty. Bóg zapłać dzieciom i młodzieży za dzisiejsze zaangażowanie – dodaje parafia.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lll
lll
1 miesiąc temu

Dlaczego odszedł ks.Ryszard w tak nietypowym terminie ?

Elka
Elka
1 miesiąc temu

Dlaczego emeryt ks Franciszek nie odprawia u nasz mszy tylko u obcych?, a u nas są jacyś obcy księża nie wiadomo skąd.

Ulka
Ulka
1 miesiąc temu

Dlaczego ks Franciszek nie odprawia mszy w Farze? tylko gdzieś na obczyźnie a u nas odprawiają obcy księża nie wiadomo skąd, nie m żadnej inf w tych sprawach. Nie ma info o przyczynie i odejściu ks Ryszarda????

mieszkanka
mieszkanka
1 miesiąc temu

Ksiadz Raczkoski podobno zmajstrowal dzieciaka jakies parafiance!.innej rozbil malzenstwo!!!!!:! Skandal ze proboszcz na takie żeczy tyle czasy przyzwalal !!!!!! sam ma cos na sumieniu i boi sie o własna dupe .! Wkrotce wszytsko wyjdzie na jaw