Zainaugurowali projekt dla seniorów w Przasnyszu. W wydarzeniu udział wziął marszałek Adam Struzik

19 maja w przasnyskim Klubie Seniora zainaugurowano projekt Aktywny Senior. Pieniądze na jego realizację pozyskano z Samorządowego Instrumentu Wsparcia Inicjatyw Rad Seniorów „Mazowsze dla seniorów 2023”. Seniorów odwiedził marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

 

19 maja Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zainaugurował projekt „Aktywny Senior – inicjatywy przasnyskiej Rady Seniorów na rzecz poprawy jakości życia seniorów”. Gości przywitała dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Joanna Cieślik. W wydarzeniu wzięli udział m.in. marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, burmistrz Łukasz Chrostowski i Magdalena Doberszyc z Centrum Rozwoju Usług Wspólnych w Warszawie.

– W zeszłym roku realizowaliśmy projekt którego liderem był Uniwersytet Kardynała Stefa Wyszyńskiego oraz Instytut Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie dotyczący wspierania seniorów w okresie popandemicznym. Projekt cieszył się dużym powodzeniem i to był zaczyn do dalszych działań. I dzisiaj dzięki konkursowi ogłoszonemu przez Zarząd Województwa Mazowieckiego, udało się pozyskać pieniądze na realizację programu półrocznego – mówiła dyrektor MOPS Joanna Cieślik.

 

Projekt składał się będzie z dwóch bloków: artystycznego, który będzie rozwijał sprawność umysłową i bloku zajęć fizycznych wspierających sprawność seniorów. Inicjatywa będzie realizowana do końca października.

– Zjawiska demograficzne, które nam towarzyszą są z jednej strony pozytywne, bo długość życia na Mazowszu i w Polsce rośnie. I mamy coraz większą reprezentację w społeczeństwie środowiska seniorów. Musimy się zatem zastanowić, jak wykorzystać potencjał osób starszych.  Duża rola w tym władz samorządowych – mówił z kolei Adam Struzik i życzył seniorom zdrowia.

Pieniądze na projekt pozyskano z Samorządowego Instrumentu Wsparcia Inicjatyw Rad Seniorów „Mazowsze dla seniorów 2023”. Celem Instrumentu jest aktywizacja osób starszych, zapobieganie ich wykluczeniu i utracie samodzielności, polepszenie jakości życia mieszkańców regionu w wieku senioralnym.

 

Działanie polega na udzieleniu gminom, miastom na prawach powiatu z terenu województwa mazowieckiego oraz dzielnicom m.st. Warszawy, pomocy finansowej przeznaczonej na realizację własnych zadań bieżących gmin, miast na prawach powiatu oraz dzielnic m.st. Warszawy, będących inicjatywą rad seniorów.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
myto
myto
20 dni temu

Znowu te same bużki , mało mamy seniorów w naszym mieście (:

Anfff
Anfff
20 dni temu
Reply to  myto

Komentarz trafny. Pokazuje ze mało mamy aktywnych seniorów. Brawa dla tych aktywnych i trzeba zachęcić tych nieaktywnych. Niedługo wszyscy bedziemy seniorsmi

Dzienka
Dzienka
20 dni temu
Reply to  myto

Mamy dużo seniorów. Tylko niektórych choćby na sznurku ciągnąć, to nie wyjdą z domu. Żadne namawianie i propozycje nic nie dają. Gdy się coś proponuje, to odpowiedź jest taka: „a co ja głupia jestem, żeby gdzieś latać „. Którzy chcą, to się interesują i wychodzą do ludzi. Możliwości jest wiele, tylko potrzeba chęci. Więc proszę tu nie pisać, że ciągle te same twarze. Kto chce, ten znajdzie, ale najłatwiej krytykować i siedzieć nadal w oknie.

Ddd
Ddd
20 dni temu
Reply to  Dzienka

To nie jest prawda.Kto nie ma ostrych łokci to nigdxie się nie dostanie, bo jest już po fakcie.Wszędzie te same osoby.A były jakieś ogłoszenia o naborze do tego projektu?

Kazio
Kazio
20 dni temu

Struzik sam jest aktywnym seniorem. Czas na emeryturę.

Jakto
Jakto
20 dni temu
Reply to  Kazio

Kampania wyborcza się zaczela

Hanna
Hanna
20 dni temu
Reply to  Kazio

Życzyła bym sobie i innym, być tak aktywnym seniorem jak Marszałek. Ma duże doświadczenie, więc jeszcze nich pracuje, co mu zazrościsz.

Kazio
Kazio
19 dni temu
Reply to  Hanna

Nie zazdroszczę, inni, młodsi też niech zdobywają doświadczenie, mogą być sprawniejsi i z poza tzw układów

Ala
Ala
20 dni temu

Wykluczonych seniorów to jest bardzo dużo, a imprezy są dla wybranych.

Spostrzegawczy
Spostrzegawczy
20 dni temu

Raczej dla seniorek, seniorów to ja tam nie widzę, gdyż w wyniku efektów równouprawnienia zamieszkują już osiedle niskiej zabudowy.