Zagrali dla małego Szymona – charytatywny event sportowy za nami [FOTO]

Dwie nietypowe drużyny piłkarskie stanęły ze sobą w szranki na Stadionie Miejskim w Przasnyszu w niedzielę, 21 sierpnia. Wszystko to, by wspomóc leczenie Szymona Kozickiego, 4-latka walczącego z nowotworem.

 

W niedzielne popołudnie w charytatywnym meczu piłki nożnej zmierzyły się ze sobą, drużyna Burmistrza Łukasza Chrostowskiego (samorządowcy, politycy, radni, urzędnicy) oraz drużyna Szymona Kozickiego, w skład której weszli działacze społeczni wspierani przez aktora Arkadiusza Smoleńskiego oraz boksera Krzysztofa Diablo Włodarczyka. Mimo lejącego się z nieba żaru zawodnikom nie sposób odmówić wielkiej determinacji i uporu z jakim toczyli wyrównaną walkę w trwającym ponad 90 minut spotkaniu. Finalnie drużyna niebieskich musiała uznać wyższość przeciwników, mecz zakończył się wynikiem 5:4. Tego dnia największym wygranym był jednak Szymon Kozicki, czterolatek, dla którego zorganizowano cały event.

 

Na odwiedzających czekało więcej atrakcji. Już od południa toczyły się charytatywne turnieje darta, tenisa oraz zawody z Klubem Sportowym „PRZAŚNIK” i „Jednorożec robi co może”. Zainteresowaniem cieszyły się również licytacje usług i gadżetów oraz wypełnione pysznościami stoiska wolontariuszy. Wydarzenie zamknęły koncerty w rytmie rap i hip hop. Na scenie pojawili się TMS, Snak i Pszczoła.

 

Organizatorem imprezy był Obywatelski Konwój Humanitarny, a współorganizatorami Miasto Przasnysz, OSiR Przasnysz, 2.ORel Przasnysz, Klub Sportowy Przaśnik, AMK Rzemieślnik oraz WolonWariaci.

 

 

 

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Małgosia
Małgosia
1 miesiąc temu

Świetna impreza, tylko po co te bluzgi ze sceny. Tam dzieci były

Pan
Pan
1 miesiąc temu

Lepszym pomysłem było by rozegranie meczu MKS Przasnysz z np. Radomiakem czy zespołem pierwszoligowy zrobienie biletów po 30 zł. Myślę że taki mecz przyszło by z 5000 osób

Adam
Adam
1 miesiąc temu
Reply to  Pan

Rewelacyjny pomysł! Szkoda tylko, że prezentowany z zapierdziałego stołka sprzed komputera 🙂

Pan Stanisław
Pan Stanisław
1 miesiąc temu
Reply to  Pan

5 tys. osób w Przasnyszu na mecz by przyszło? Wielki z Ciebie optymista

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Pan Stanisław

Na Barcelonę by przyszło 😅