Zagłosuj na projekty Budżetu Obywatelskiego Powiatu Przasnyskiego 2022

Do 20 grudnia 2021 roku trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Powiatu Przasnyskiego na rok 2022.

 

Głosować może każdy mieszkaniec z terenu powiatu przasnyskiego. Osoba uprawniona może zagłosować na jeden projekt z puli powiatowej oraz jeden projekt z puli gminy, w której mieszka. Głosujący może wypełnić tylko jedną kartę do głosowania: elektronicznie za pomocą internetowego systemu obsługi Budżetu lub papierowo poprzez dostarczenie karty do Starostwa Powiatowego w Przasnyszu. W przypadku głosującego będącego osobą małoletnią do karty należy dołączyć zgodę opiekuna prawnego.

Do realizacji zostaną przekazane projekty, które uzyskają w głosowaniu kolejno największa liczbę głosów, do wyczerpania ogólnej kwoty przeznaczonej na ich realizację oraz otrzymają co najmniej 50 głosów.

Zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi propozycjami zadań i zagłosowania na wybrany projekt.

 

Park Zdrowej Aktywności przy Zespole Szkół Powiatowych/Mazowieckim Centrum Sportów Zimowych w Chorzelach

Miasto i Gmina Chorzele

Koszt: 49 875,20 złotych

Projekt zakłada aranżację wolnego terenu przy ZSP/MCSZ w Chorzelach, ul. Szkolna 4a. Z przestrzeni będą korzystać zarówno uczniowie ZSP w Chorzelach, klienci pływalni jak i pozostali mieszkańcy powiatu przasnyskiego. Siłownia zewnętrzna pośród zieleni umożliwi wszystkim, niezależnie od wieku i kondycji, bezpłatny dostęp do atrakcyjnej formy aktywności fizycznej. Realizacja zadania uatrakcyjni ofertę rekreacyjno–wypoczynkową powiatu i umożliwi aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

 

Montaż stojaków na rowery oraz elementów małej architektury

Gmina Krzynowłoga Mała

Koszt: 6000 złotych

Ustawienie stojaka na rowery i kosza na korki w kształcie serca (Krzynowłoga Mała nr dz. ew. 155/2). Ustawienie kosza na korki w kształcie serca (Ulatowo Adamy nr dz. ew. 2215). Ustawienie stojaka na rowery (Skierkowizna nr dz. ew. 22).

 

Ustawienie lampy solarnej – jako urządzenie poprawiające bezpieczeństwo ruchu w obrębie skrzyżowania na drodze powiatowej nr 3223W

Gmina Jednorożec

Koszt: 10 000 złotych

Ustawienie lampy solarnej poprawi bezpieczeństwo ruchu pieszego i rowerowego na drodze powiatowej.

 

Budowa miejsc postojowych przy drodze powiatowej w miejscowości Krzynowłoga Mała

Gmina Krzynowłoga Mała

Koszt: 80 000 złotych

Budowa miejsc postojowych (zatoki postojowej) wraz ze zmianą organizacji ruchu i budową przejścia dla pieszych w miejscowości Krzynowłoga Mała celem poprawy bezpieczeństwa pieszych oraz innych uczestników ruchu drogowego.

 

Ustawienie lampy solarnej – jako urządzenie poprawiające bezpieczeństwo ruchu w obrębie skrzyżowania na drodze powiatowej nr 3232 W

Gmina Przasnysz

Koszt: 10 000 złotych

Ustawienie lampy solarnej poprawi bezpieczeństwo ruchu pieszego i rowerowego na drodze powiatowej.

 

„Zielony zakątek”

Miasto Przasnysz

Koszt: 79 900 złotych

Projekt zakłada stworzenie nowoczesnej aranżacji terenu przy ZSP, ul. Mazowiecka 25 w Przasnyszu. Z przestrzeni będą korzystać zarówno uczniowie, jak i pozostali mieszkańcy powiatu przasnyskiego. Użytkownicy będą promować różne modele aktywności, charakterystyczne dla młodszych i starszych. Realizacja zadania uatrakcyjni ofertę rekreacyjno–wypoczynkową i umożliwi spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

 

Sacharynek – czyli wirtualna promocja pogranicza

Miasto i Gmina Chorzele

Koszt: 11 000 złotych

Celem głównym zadania będzie wykreowanie postaci Sacharynka – sympatycznego przemytnika, który stanie się wirtualnym przewodnikiem po terenach pogranicza mazowiecko – krzyżackiego, które funkcjonowało niegdyś na terenach obecnej gminy Chorzele.

 

Aktywny Senior w Powiecie Przasnyskim

Koszt: 18 500 złotych

Zajęcia podnoszące aktywność fizyczną seniorów z powiatu przasnyskiego: bezpłatne wyjazdy na basen w Chorzelach, bezpłatne wejścia na lodowisko powiatowe.

 

Ustawienie dwóch stacji naprawczych dla rowerów

Miasto Przasnysz

Koszt: 21 000 złotych

W obecnym czasie ruch rowerowy stał się bardzo modny. Jednakże w przypadku awarii roweru jest duży problem z jego naprawą. Dlatego też ustawienie dwóch stacji naprawczych dla rowerów jest wyjściem naprzeciw osobom korzystającym z tego środka lokomocji.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments