Zagłosuj na projekt bliski Przasnyszowi

Uczniowie z klasy II j Publicznego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Noblistów Polskich w Przasnyszu w ramach realizowanego w tym roku projektu edukacyjnego przyglądają się dokładniej naszemu miastu. Jego historię poznawali już podczas spaceru z przewodnikiem i lekcji muzealnej.

Od ponad miesiąca prowadzą też stronę na facebooku, na której publikują efekty swoich działań. Założyłyśmy ją z koleżanką ponad miesiąc temu. Cieszymy się, że zagląda na nią tyle osób. Dziękujemy! – mówi Natalia Mosakowska, jedna z bardziej zaangażowanych w projekt uczennic.

Bartosz Tański, jej kolega z klasy, dopowiada – Zachęcamy wszystkich do zainteresowania się efektami naszej pracy. Sporą popularnością cieszą się już zamieszczane przez nas informacje o patronach ulic. Obecnie również przeprowadzamy wśród przasnyszan ankietę, której wyniki opublikujemy. Sami jesteśmy ciekawi, co sądzą o swoim mieście.

Projekt bierze udział w konkursie. – Gimnazjaliści bardzo proszą o wsparcie każdego, komu bliskie jest jego miasto. Zaznaczają, że, aby oddać głos, nie trzeba mieć profilu na portalu społecznościowym. Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarkę frazę: Miasto mówi ulicami facebook i postąpić zgodnie z zamieszczoną na stronie instrukcją. Uczniowie obiecują szczerą wdzięczność tym, którzy wesprą ich w projektowym plebiscycie, dla dobra Przasnysza!

Michał Borkowski


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments