Zagapił się i uderzył Scanią w sygnalizator świetlny. Ucierpiał pracownik drogowy

Kierujący Scanią, 60-letni mieszkaniec pow. żuromińskiego, uderzył w przyczepę ze znakiem drogowym, stojącą na pasie awaryjnym. Znak miał włączone żółte sygnały świetlne, był dobrze widoczny.

 

– Pracownicy mieli na sobie kamizelki odblaskowe. Na tym odcinku obowiązywało ponadto ograniczenie prędkości do 80 km/h. W wyniku uderzenia w przyczepę ze znakiem lekko ranny został jeden z pracowników. W rozmowie z policjantami kierowca tira tłumaczył, że nie zauważył w porę znaku i nie zdążył zahamować. Okazało się, że ma już na swoim koncie liczne wykroczenia drogowe, w tym spowodowanie kilku kolizji – informuje KPP w Mławie.

 

W związku z rażącym naruszeniem  przepisów ruchu drogowego, policjanci odstąpili od postępowania mandatowego. Zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Pojazd został odholowany przez pomoc drogową. Sprawa zostanie skierowana z wnioskiem o orzeczenie zakazu kierowania pojazdami do Sądu Rejonowego w Mławie.

To już kolejne takie zdarzenie na mławskim odcinku S7, w którym uszkodzony zostaje znak drogowy z sygnałami świetlnymi na pasie awaryjnym.

 

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments