„Żadnych nakazów, zakazów. Koniec!” Ostrołęcki klub otwiera działalność mimo obostrzeń.

Jak Polska długa i szeroka pojawiają się zapowiedzi przedsiębiorców z branży hotelarskiej, turystycznej i gastronomicznej, którzy mówią „dość”! Przedsiębiorcy zachęceni przychylnym, acz nieprawomocnym orzeczeniem WSA, który uchylił karę sanepidu za nieprzestrzeganie ograniczeń w związku z COVID-19, otwierają się na klientów. Do grona odważnych dołącza właśnie ostrołęcki klub Elita.

 

Lekcje w szkołach dla klas 1-3 nagle stały się bezpieczne, za to w restauracjach, hotelach i na narciarskich stokach koronawirus atakuje z taką furią, że muszą pozostać zamknięte.

Rząd myśli jedno, mówi drugie, a na koniec wprowadza zupełnie coś innego, co chwila sobie zaprzeczając. Rządzący okazali się również głusi na wołanie lokalnych biznesów, którym grozi bankructwo, dlatego część z nich nie ma wyjścia i zamierza walczyć o przetrwanie.

To, zdaniem wielu, jedyny słuszny kierunek. Właściciele zamkniętych od miesięcy biznesów pytają, kto tu działa niezgodnie z prawem? Przedsiębiorca prowadzący swoją działalność? Czy rząd wprowadzający sprzeczne z Konstytucją (wspomniany wyrok WSA) i zdrowym rozsądkiem przepisy nakazujące zamknięcie firm?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, jak zapłacić podstawowe rachunki i powoli upada. Aby temu zapobiec, zapowiadają nieprzestrzeganie rządowych zakazów, mających chwiejne podstawy prawne i coraz liczniej zdobywają się na czyny obywatelskiego nieposłuszeństwa.

Przedsiębiorcy skupieni m.in. wokół Góralskiego lub Bałtyckiego Veta czy Strajku Przedsiębiorców zapowiadają rychłe otwarcie swoich lokali. Część z nich (mimo szykan ze strony policji i sanepidu) już działa i nie narzeka na brak klientów.

Do grona odważnych, już dziś dołączy ostrołęcki klub Elita, który otworzy swoje podwoje w piątek 15 stycznia 2021 r.

Wpis na facebookowym profilu klubu jest krótki, ale nie budzi najmniejszych wątpliwości:

Informujemy, iż klub otwieramy od piątku 15.01.2021 w stałych godzinach. Żadnych nakazów, zakazów, KONIEC… Serdecznie zapraszamy!

Otwarcie odbędzie się z przytupem, bowiem w inauguracyjnym dniu odbędzie się koncert Piotra Grzyba i jego zespołu Zupa Grzybowa. Początek koncertu zaplanowano na godzinę 20.00. Zespół zagra utwory z dwóch płyt i sporo szant.

Jeśli na podobny gest odwagi zdobędą się dotknięci rządowymi ograniczeniami przedsiębiorcy z powiatu przasnyskiego, zachęcamy do kontaktu z naszą redakcją. Z przyjemnością poinformujemy o ich planach i zrelacjonujemy powody podjętych przez nich kroków.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Turysta
Turysta
2 lat temu

Zapomnieliscie dopisać że pierwszymi gośćmi była Policja z Sanepidem

SWEN
SWEN
2 lat temu
Reply to  Turysta

To prawda, ale kontrola nic nie wykazała. Plany na otwarcie się nie zmieniły 🙂
Prawidłowo, niech ludzie walczą o swoje interesy.

***** ***

Jakob
Jakob
2 lat temu
Reply to  SWEN

Zdaje się że jednak plany się zmieniły

ZZZ
ZZZ
2 lat temu
Reply to  Jakob

Tzn?

JW3
JW3
2 lat temu
Reply to  Turysta

Gestapo