Zabrali mieszkańców w czasy średniowiecza – IX Przasnyski Jarmark Staropolski za nami

Średniowieczne zbroje, instrumenty muzyczne, dawna broń myśliwska – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na mieszkańców w sobotę, 20 maja na rynku miejskim. Zakończył się IX Przasnyski Jarmark Staropolski.

 

Przasnyski Jarmark Staropolski odbył się już po raz 9. Do czasów średniowiecza mieszkańców przeniosła Drużyna Wojów Piastowskich. Impreza odbyła się na przasnyskim rynku w godzinach od 11.00 do 17.00.

Jarmark rozpoczął pokaz tańców staropolskich w wykonaniu tancerzy z Zespołu Tańców Historycznych MDK Przasnysz. Na rynku można było zobaczyć również: prezentację średniowiecznych instrumentów muzycznych, średniowieczną zbrojownię, czyli strefę małego wojownika, prezentację dawnej broni myśliwskiej oraz technik związanych z tradycyjnym myślistwem, jak i rybołówstwem.

Nie brakowało gier i zabaw związanych z tzw. rzemiosłem wojackim, strzelania z łuku, nauki filcowania i pokazu wybijania monet.

Na rynku pojawiły się również namioty placówek edukacyjnych oraz instytucji kulturalnych z Przasnysza. Pod nimi na mieszkańców czekało wiele atrakcji.

 

Jarmarkowi Staropolskiemu w Przasnyszu, podobnie jak w latach ubiegłych towarzyszyło Miasteczko Organizacji Pozarządowych. Na poszczególnych stoiskach organizacje prezentowały swoją działalność, ale również prowadziły warsztaty i częstowały mieszkańców swojskimi przysmakami.

Na rynku zaprezentowali się: Federacja ROSA, Rada Seniorów, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Jestem, Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Przasnysz, Obywatelski Konwój Humanitarny, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej, Przasnyskie Stowarzyszenie Trzeźwościowe Rodzin Abstynenckich Orlik, nieformalna grupa Obywateli Ukrainy. Przasnyska Fundacja Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Świetlik”.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jarosław
Jarosław
18 dni temu

Czekamy teraz na cyklicznie giełdy kolekcjonerskie, które władzom Miasta Przasnysz, ciężko przeprowadzić 😐

Powrót do przeszłości
Powrót do przeszłości
18 dni temu

Dlaczego zawsze krok wstecz a nie krok do przodu? Niektórym marzy się powrót do średniowiecza, chcą nas wyprowadzić z UE, kobiety zamknąć w domach aby rodziły i pielęgnowały dzieci, narzucić sposób myślenia poprzez wybraną i jedyną słuszną literaturę, religię , jeden światopogląd.

Zastanówmy się, czy naprawdę tego chcemy???

Jasio
Jasio
18 dni temu

Bida z nędzą ten jarmark, tandeta z watą cukrową na czele, te pierwsze jarmarki to było na czym oko zawiesić a teraz kicz i wstyd.

Ait
Ait
18 dni temu

Za króla Chrostka to tylko wstyd i wioska

PrzykladyPls
PrzykladyPls
17 dni temu
Reply to  Ait

rym przedni ale od razu warto przyklady.
Pomysl sobie jak w radomiu z lotniskiem
okradziono Polske i Polakow i swiruja ze lotnisko sie jeszcze rozkreci.
a prawda jest taka ze musi tam latac kupa luda dziennie zeby sie oplacalo.
Zatem cala Polska bedzie dokladala na ten niewypal inwestycyjny dluugo.
Czy krol Chrost tez ma takie niewypaly?!
Jezeli nic nie spiepszyl, nie zadluzyl to juz duzo!
przyklady please

Mieszkaniec
Mieszkaniec
17 dni temu
Reply to  Ait

Jarmark nie jest „wymysłem” obecnego burmistrza. Chwała mu, że nie niszczy dorobku poprzedników i kontynuuje zwyczaj. Czy natomiast ten jarmark jest imprezą potrzebną czy nie- pretensje do poprzedniej ekipy proszę

Maggie
Maggie
18 dni temu

Super pomysł.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
11 dni temu

W czasy średniowiecza to zabierają nas obecnie rządzący.