
Zabrali kluczyki od auta pijanemu 63-latkowi. Miał ponad 1,6 promila alkoholu
Przypadkowi świadkowie zapobiegli niebezpieczeństwu na drodze. Zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, a następnie odebrali mu kluczyki i wezwali służby mundurowe. 63-latek miał ponad 1,6 promila alkoholu.
Jak wynika z ustaleń policji, 63-letni kierowca nie panował nad pojazdem, który prowadził, zjeżdżając nim na pas zieleni. W momencie, gdy się zatrzymał, dwaj przypadkowi świadkowie podbiegli do niego i odebrali kluczyki.
– Zatrzymany miał ponad 1,6 promila alkoholu. Jego samochód został odholowany i zabezpieczony na poczet przyszłej kary. Nietrzeźwy kierowca trafił do policyjnego aresztu – wyjaśnia asp.szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.
63-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.
– Grozi mu wysoka grzywna, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. – dodaje rzeczniczka.
j.b.
Czy uda się ich wszystkich wyłapać czy tacy bezrozumni będą zawsze nowi?
Czy uda się ich wszystkich wyłapać? Pewnie nie, ale z każdym rokiem pijanych kierowców powinno być mniej. Młodzież jest coraz bardziej świadoma zagrożeń płynących z alkoholu – nie łapie się już tak łatwo na reklamy ‘życia pełnego smaku’, bo widzi, jak kończy się to w realu. Menele śpiący na chodnikach Przasnysza są lepszą kampanią antyalkoholową niż jakiekolwiek billboardy. Poza tym młodzi lepiej dbają o zdrowie psychiczne – zamiast uciekać w butelkę, częściej szukają pomocy, rozmawiają, znajdują inne sposoby radzenia sobie z życiem. A jeśli ktoś koniecznie chce ‘odlecieć’, to dzisiejszy świat oferuje więcej bezpieczniejszych, choć nielegalnych opcji. I chociaż to… Czytaj więcej »