Zabierz mnie – Damian Kowalski, absolwent ZSP Przasnysz i Христинка Косік nagrali piosenkę

Damian Kowalski, absolwent Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu wraz z Ukrainką Христинка Косік nagrali piosenkę, która traktuje o wojnie na Ukrainie. – Mamy nadzieję, że piosenka trafi w serca – mówią.

 

Damian Kowalski to absolwent Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu, który jak mówi muzyką interesuje się „od zawsze”, nagrywa covery na You Tube, dał się też poznać przasnyszanom występując na lokalnych wydarzeniach, czy jako tancerz Zespołu Tańców Historycznych. Teraz wraz z pochodzącą z Ukrainy Христинка Косік nagrali piosenkę pt. „Zabierz mnie”.

– Przelewam swoje emocje na muzykę odkąd pamiętam. Do tej pory głównie grałem covery, jednak teraz postanowiłem napisać swoją własną autorską piosenkę. Tekst napisałem z Христинка Косік  która tłumaczyła tekst na ukraiński. Z Христинка poznaliśmy się w pracy, zaprzyjaźniliśmy się – mówi nam Damian.

 

Христинка do Polski przybyła już po rosyjskiej agresji na jej kraj razem ze swoją mamą i młodszym bratem. Na Ukrainie studiowała pielęgniarstwo. W kraju pozostał jej tata i trzech braci.

– Jak wszyscy wiedzą, przyjechaliśmy do Polski w trudnych warunkach. Tutaj zostaliśmy przyjęci przez rodzinę, której zawsze będziemy wdzięczni za zapewnienie domu, pomoc we wszystkim. Jesteśmy wdzięczni Polsce za wsparcie. To wsparcie, którego nigdy nie zapomnimy. Historia nie zapomni – komentuje Христинка.

 

 

ren

 

 

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek
5 miesięcy temu

Nagrajcie piosenkę o węglu lub pelecie

Marek
Marek
5 miesięcy temu
Reply to  Jacek

Jak nie potrafisz docenić to nie pisz nic. Stop internetowym trolom.

Emma
Emma
5 miesięcy temu

Pięknie