Zabawka modna, na topie, prawdziwy hit. UOKiK przypomina, że niekoniecznie bezpieczna

„Kupujesz pamiątki dla najmłodszych z wakacji? Weź pod uwagę nie tylko modę. Przede wszystkim – bezpieczeństwo! I dostosowanie do wieku i rozwoju dziecka” – przypomina UOKiK.

 

Polskę zalała fala pluszowych maskotek – głównie gęsi, ale też kotów, czy flamingów. Szczególnie w miejscach atrakcyjnych turystycznie wiele osób spaceruje z dopiero co kupionymi zabawkami.

„Podejmując decyzję o zakupie zabawki, zwróćmy uwagę na jej bezpieczeństwo. Nawet najsłodsze i najmodniejsze pamiątki – gdy nie spełnią norm – mogą stanowić zagrożenie dla dzieci” – apeluje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Podczas kupowania zabawek, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Po pierwsze, zabawki powinny być dobrze wykonane. Zwróć uwagę na to, czy nie mają ostrych krawędzi, które mogą skaleczyć dziecko, czy nie są wykonane z materiałów łatwopalnych i czy nie zawierają szkodliwych substancji.

 

Po drugie, zawsze należy sprawdzić certyfikaty i oznaczenia CE na zabawkach. Oznacza to, że produkt spełnia normy bezpieczeństwa Unii Europejskiej.

Chcąc ułatwić rodzicom wybór, UOKiK udostępnia na swojej stronie internetowej raporty z kontroli przeprowadzanych przez Inspekcję Handlową oraz rejestr produktów uznanych za niebezpieczne. Te zasoby mogą pomóc w wyborze bezpiecznych i odpowiednich zabawek dla dzieci.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Antoni
Antoni
10 miesięcy temu

a co z tą gęsią?

Amator
Amator
10 miesięcy temu
Reply to  Antoni

Politycznie niepoprawna jest 🙂 . Warto przy okazji pokazać jak wygląda certyfikat „CE” europejski i chiński.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 miesięcy temu
Reply to  Antoni

Gęś w listopadzie trafi na stół 😪

Wojtuś
Wojtuś
10 miesięcy temu

To nie gęś tylko kaczka pis