Zabawa sposobem na nudę

Prawdą jest, że dzieci w jesienne, ponure dni się nudzą. Nie tylko dorosłych dopada jesienne zmęczenie i przygnębienie. W Filii nr 2 przez dwa dni gościli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, którzy ćwiczyli intensywnie swoje myślenie i poznali fantastyczne sposoby na zabawy edukacyjne.

Do biblioteki przybyli uczniowie klasy I b oraz III c z wychowawczyniami. Pierwszaki świetnie się bawiły kasztanami. Poprzez manipulowanie liczmanami doskonalili swoje umiejętności matematyczne. Również uważne słuchanie wiersza pt. ” Co zrobię z kasztanami?” rozbudziło zainteresowanie. Okazało się, że wśród uczniów z klasy I jest dużo dzieci, które regularnie przychodzą do biblioteki wypożyczać książeczki. Wykazały się ogromną znajomością literatury dziecięcej – co bardzo nas cieszy! W ostatniej części zajęć dzieci miały za zadanie stworzyć jesiennego lwa, którego możemy podziwiać w galerii.

Z kolei trzecioklasiści rozbudzili swoje myślenie poprzez sprawdzenie się z zasad ortografii oraz tabliczki mnożenia. Wspólnie opisywaliśmy jesienny krajobraz, wymienialiśmy charakterystyczne cechy jesieni a to wszystko poprzedziło uważne słuchanie wiersza ” Idzie jesień” Marii Terlikowskiej. Dzieci zafascynowane jesiennymi darami przystąpiły do plastycznej części zajęć, tworząc jesienne sowy, które zostały stworzone przy użyciu liści oraz kasztanów. Po zajęciach dzieci miały możliwość zrelaksowania się w kąciku dziecięcym biblioteki.

Dziękujemy wszystkim Uczniom za obecność i aktywność oraz wychowawczyniom klas : Justynie Krynickiej i Ewie Zatońskiej za wspaniałą współpracę i zaangażowanie.

MBP Przasnysz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments