Za nami uroczyste oficjalne otwarcie Edukacyjnego Inkubatora Przedsiębiorczości w Zdziwóju [FOTO]

25 lutego 2022 r. uroczyście otwarto Edukacyjny Inkubator Przedsiębiorczości w Zdziwóju Starym i Zdziwóju Nowym, który ma promować biznes oraz sprzyjać tworzeniu warunków do podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej. Operatorem, który przez cztery lata będzie prowadził Inkubator, jest Uczelnia Lingwistyczno – Techniczna z Przasnysza. Powiat na ten cel przeznaczy sumę ponad 4 mln zł.

 

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali rektor Uczelni Lingwistyczno – Technicznej Elżbieta Sternal, starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski i sekretarz miasta i gminy Chorzele Rafał Gotowiec.

Wśród zaproszonych gości był również marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz były starosta przasnyski Zenon Szczepankowski, który był pomysłodawcą oraz inicjatorem budowy obiektu. Obaj panowie niestety nie mogli osobiście uczestniczyć w uroczystości. Inkubator został poświęcony przez proboszcza parafii pw. św. Jana Nepomucena w Duczyminie Marka Pszczółkowskiego, a wśród gości znaleźli się samorządowcy, przedstawiciele wojska i policji, przedsiębiorcy, osoby wspierające działalność instytucji oraz media.

Po przecięciu wstęgi i symbolicznym otwarciu obiektu nastąpiły przemówienia pani rektor Elżbiety Sternal, starosty Krzysztofa Bieńkowskiego i Rafała Gotowca. Odczytano również list marszałka Adama Struzika, który ocenił zrealizowany przez powiat projekt jako inwestycję przyszłości, która za sprawą wspierania biznesu stworzy mieszkańcom warunki do godnego i dostatniego życia:

 

„Samorząd Województwa Mazowieckiego przekazał na budowę Inkubatora ponad 8 mln zł dofinansowania w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Rozpoczynający dziś działalność Edukacyjny Inkubator Przedsiębiorczości z pewnością przyniesie wymierne korzyści dla całej wspólnoty, zapobiegając groźnemu zjawisku marginalizacji tego obszaru poprzez zapewnienie równych szans do nowoczesnych form kształcenia i prowadzenia działalności biznesowej, co wpłynie na podniesienie jakości życia mieszkańców wsi Zdziwój Stary i Zdziwój Nowy oraz okolicznych miejscowości. Fachowa wiedza i doskonałe przygotowanie przedstawicieli Uczelni Lingwistyczno – Technicznej w Przasnyszu, zarządzającej nowo powstałym podmiotem, zapewni realizację ciekawych pomysłów edukacyjnych i wdrażanie pionierskich inicjatyw społecznych. Życzę Państwu niegasnącej pasji i energii do działania oraz zainicjowania wielu wartościowych przedsięwzięć, dzięki czemu nasz zrównoważony wewnętrznie region, również z dala od aglomeracji warszawskiej będzie się dynamicznie oraz w sposób spójny się rozwijać, wyróżniając się w skali europejskiej przedsiębiorczością i zaradnością swoich mieszkańców” – pisał marszałek Adam Struzik.

Zgromadzeni goście mieli również możliwość wysłuchania motywacyjnego wykładu prof. Arkadiusza Bednarskiego, występu saksofonisty Kacpra Duraja, a całość zwieńczył tort serwowany przez panie ze stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich w Zdziwóju Nowym, które zadbały o kulinarną oprawę uroczystości.

Zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie, celem powołania Inkubatora jest m.in. inicjowanie i wzmacnianie korzystnych zmian oraz ułatwianie powstawania nowych podmiotów gospodarczych. Celem działania operatora jest powstanie co najmniej 9 przedsiębiorstw, które docelowo staną się pracodawcami dla mieszkańców tego terenu.

Wartość całkowita projektu „Edukacyjny Inkubator Przedsiębiorczości w Zdziwóju Starym i Zdziwóju Nowym jako sposób na rewitalizację terenów wysiedlanych przez niemieckiego okupanta w czasie II Wojny Światowej” wyniosła 16050 594,08 zł.

Umowa z Operatorem została zawarta na 48 miesięcy i opiewa na kwotę 4 480 000,00 zł.

 

 

M. Jabłońska

Sprawdź również
guest
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
1 rok temu

Najważniejsza w tym wszystkim to msza

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Szlachta się bawi.Kaska poszła.

Hans
Hans
1 rok temu

Za państwowe pieniądze finansować remont obiektu dla prywaciarza? Srogo…

Magda
Magda
1 rok temu
Reply to  Hans

błąd. Pieniądze unijne, budynek powiatu, operator wymagany przez unię. Ale lepiej popie**** i udawać znawcę.

Jamal
Jamal
1 rok temu
Reply to  Magda

Unijne czyli niczyje?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Magda

Operator wymagany przez Unię? A to ciekawe. Jakąś podstawę prawną rzucisz?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Ja prdlę, toż to matrix jakiś. Najpierw się stawia pałac w polach, a teraz 4 banki za 4 lata „zarządzania” tym pałacem. A z tego co pamiętam to celem projektu jest powstanie 9 firm. Jak ma być u nas normalnie? Jak młodzi mają nie wyjeżdżać, skoro tak to wszystko jest zarządzane?

Kacper
Kacper
1 rok temu

A czy mały Marek uczył się pisać i czytać za darmo?
A gdyby jeszcze państwo poświęciłoby parę złotych na naukę podstaw ekonomii, to może nie pieprzyłby takich głupot.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Kacper

Mały Marek nie uczył się pisać i czytać za darmo. „There is no lunch for free”, jak mawiał Milton Friedman (zapewne kojarzysz). Rodzice Marka pracowali i płacili podatki, więc Państwo mogło sfinansować Marka naukę.

Skoro taki mądry i wykształcony jesteś, a mi zarzucasz pewne braki, to policz ROI albo ROE z tej inwestycji. Ciekawe, co Ci wyjdzie 😉.

Jar3k
Jar3k
1 rok temu

Mam nadzieję że osoby będące na sali bez maseczek zostaną ukarani tak samo jak my w markecie. Co więcej na sali był policjant i jaki on daje przykład?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Jar3k

Starosta nigdy nie nosi maseczki. Co by bowiem się stało, gdyby go ktoś na zdjęciu rozpoznał???

Magda
Magda
1 rok temu
Reply to  Jar3k

Maseczki są obowiązkowe tylko dla plebsu, nie słyszałeś? Wirus zaraża tylko zwykłych Polaków, władzuchny nie rusza, bo się wstydzi majestatu. To jest bardzo mądry wirus! Szumowski zwolniony z izolacji z datą wsteczną, Kurski uznany za zdrowego po pozytywnym teście. Wiedz, że to wszystko dla twojego zdrowia!

Szara myszka
Szara myszka
1 rok temu

Brawa dla pani Sylwii P. która dzielnie znosiła trudy siedzenia w maseczce! Prawdziwa wzorowa postawa!

Roman
Roman
1 rok temu

Jak widzę co się dzieje w tym kraju, to myślę, że Putin najechał niewłaściwe państwo. Samo zło od samej góry, żal na to patrzeć.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Roman

Nie wiem kogo masz na myśli (może mnie?), ale tak źle to z nami chyba nie jest…

MIKI
MIKI
1 rok temu

tak to jest jak wydaje się nie swoje pieniądze-bak szacunku, brak gospodarza, brak jakiekolwiek logicznego wytłumaczenia – po co taki budynek i takie pieniądze, za przeproszeniem mieszkańców – w pipiduwie. „władza” się bawi, ale wybroy już niedługo….pamiętajcie drodzy wybrorcy pis-u