Za nami trzydniowy egzamin ósmoklasisty.

Za nami trzydniowe zmagania ósmoklasistów na egzaminach kończących szkołę podstawową. Dziś uczniowie pisali test z języka obcego, wczoraj z matematyki, a we wtorek z języka polskiego.

 

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego według samych uczniów był prosty. Pojawiły się na nim takie lektury jak „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, czy „Artysta” Sławomira Mrożka.

Większe trudności sprawiła im matematyka.

– Egzamin z matematyki nie należał do najłatwiejszych. W arkuszu było dużo pytań otwartych, gdzie musieliśmy uzasadnić nasz wynik. Chyba nie byliśmy na to przygotowani – twierdzi Mateusz, uczeń szkoły podstawowej w Przasnyszu.

Ponad 95 % ósmoklasistów z terenu całej Polski zadeklarowało przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim, najczęściej wybieranym przez uczniów był język niemiecki. Dzisiejszy egzamin trwał 90 minut. Dla uczniów z orzeczeniem, na przykład o dysleksji, mógł zostać przedłużony do 135 minut.

Uczniowie z terenu powiatu przasnyskiego twierdzą, że był to najtrudniejszy egazamin.

– Egzamin ten oceniam na bardzo trudny. Siedząc z tyłu nie słyszałem całego tekstu lektora. Zdania docierały do mnie urwane i niewyraźne – dodaje Jakub.

Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 31 lipca br. Arkusze wykorzystane na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty będą publikowane na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w każdym dniu egzaminu ok. godz. 13:00.

 

w.b.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments