Za nami kolejne zaprzysiężenie Terytorialsów z 5MBOT

Słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało ponad 60 ochotników z Północnego Mazowsza. Dla najmłodszych żołnierzy mazowieckiej „piątki” to dzień zwieńczający trud szkolenia i potwierdzający zobowiązanie wobec Ojczyzny. Przekroczyli bramę koszar jednostki w Ciechanowie, żeby przejść wojskowe przeszkolenie i stanąć ramię w ramię z ochotnikami Wojsk Obrony Terytorialnej, których liczebność przekroczyła 37 tys. żołnierzy.

 

Wśród składających przysięgę, oprócz uczniów, studentów i nauczycieli był również ratownik WOPR, pielęgniarka, informatyk, leśnik, przedstawiciel handlowy i programista maszyn. Rekruci zdecydowali się na „Wakacje z WOT” – szkolenie podstawowe terminem dostosowane do letniej przerwy w nauce.

Podczas uroczystości list Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka skierowany do nowo zaprzysiężonych odczytała poseł Anna Cicholska. Sześciu żołnierzy z powiatu ciechanowskiego, mławskiego i siedleckiego, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w dotychczasowym szkoleniu otrzymało z rąk Dowódcy 5MBOT listy gratulacyjne, a ich najbliżsi podziękowania i gratulacje. Na zakończenie uroczystości, w asyście kompanii honorowej 5 MBOT odbyła się defilada pododdziałów.

 

W tym ważnym wydarzeniu przysięgającym towarzyszyły rodziny, goście oraz przedstawiciele lokalnych władz, służb mundurowych i duchowieństwa. Nowo powołani żołnierze dalszą służbę będą pełnić w pododdziałach zlokalizowanych w Ciechanowie, Komorowie, Siedlcach i Zegrzu Południowym. Żołnierzy czeka roczne szkolenie indywidualne realizowane w trybie rotacyjnym (min. jeden weekend w miesiącu). Kolejny rok to szkolenie specjalistyczne i trzeci rok to szkolenie zgrywające.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bronislawa
Bronislawa
9 miesięcy temu

zadnych ruskich troli POprzebieranych za 'prawdziwych’ POlakow?

zero komentarzy z Sawuszkina pod artykulem?
wolne kuhva maja czy sie dzisiaj opiehdalaja?a moze strajk? chca wiecej kopiejek od durnych komentarzy?

a dyzurny lokalny wioskowy gloopek?
Maro gdzie jestes?
Brawo WOT-wolnosc nie jest za darmo!Bronilsawa z Bronislawem w konstytucji na wczoraj!
i to Bronislaw err

Mietek
Mietek
9 miesięcy temu

prawdziwi żołnierze zrobią z wot to samo co 'czarne’ reprezentacje w biegach z 'białymi’… niestety. tylko model szwajcarski – broń w domu i bronisz domu, lokalnej społecznosci również uzbrojonej. efekt – żadnych wojen tam od 300 lat

Edyta
Edyta
9 miesięcy temu
Reply to  Mietek

w jakims miescie stroze prawa nie mogli sobie poradzic z seryjnym zapujca/gwalcicielem.Wystarczylo czasowo pozwolic kobietom na noszenie bronki bez specjalnych zezwolen po miescie i wuala , ani jednego ataku od tamtej pory. Zaden seryjny ani wyglupas nie chcial ryzykowac odszczelonego doopska.
Podobnie to dziala w szerszej skali czyli zapisania w konstytucji prawa, Zaden inny kraj nie napadnie wiedzac ze chocby 20–30- procent w byle osadzie wiosce ma czym zareagowac i umie sie poslugiwac.. Podobnie by bylo w czasach Wolynia 43.
Na co czekamy?!