Za kilkanaście dni Koleje Mazowieckie wyruszą na trasę Ostrołęka – Chorzele. Ile będą kosztowały bilety?

Już 11 czerwca zostanie uruchomione połączenie kolejowe na linii nr 35 na odcinku Ostrołęka – Chorzele. To powrót pociągów na tej trasie po blisko 25 latach. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego inwestycję udało się zrealizować dzięki funduszom unijnym w ramach RPO WM i PROW na lata 2014-2020.

 

Zmodernizowana linia Ostrołęka – Chorzele ma prawie 60 km. Na przystankach pojawiły się nowe nawierzchnie peronów. W ramach inwestycji powstał także nowy most kolejowy nad Narwią. Stalowa konstrukcja ma 245 metrów. Jak podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, ostatni pociąg na odcinku Ostrołęka – Chorzele pojechał w 2001 r. – Teraz, po tak długim czasie, pociągi na tej linii znowu będą kursować. Decyzja samorządu województwa mazowieckiego o uruchomieniu połączeń kolejowych jest odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców. Dzięki temu pasażerowie szybciej dojadą do pracy czy szkoły.

Jak dodaje przewodniczący sejmikowej Komisji Ochrony Środowiska Mirosław Augustyniak, podróż zmodernizowaną trasą będzie szybka i komfortowa. – Na peronach będą nowe wiaty i ławki. Przewidziano jasne oświetlenie oraz gabloty informacyjne i czytelne oznakowanie. Pociągi będą mogły poruszać się z prędkością 120 km/h.

 

Dzięki inwestycji podróżni wsiądą do pociągów z przebudowanych stacji: Ostrołęka, Grabowo, Jastrząbka, Chorzele oraz przystanków: Nowa Wieś Kościelna, Zabiele Wielkie, Parciaki, Olszewka. Dzięki modernizacji pociągi pasażerskie pojadą z prędkością do 120 km/h, a składy z towarami – do 80 km/h. Zostało przebudowanych 20 obiektów inżynieryjnych, w tym 14 przepustów i 6 mostów. Sprawne podróże zapewni nowe lokalne centrum sterowania ruchem kolejowym (LCS) w Ostrołęce. Przebudowa przejazdów kolejowo-drogowych i urządzeń sterowania ruchem kolejowym zwiększy poziom bezpieczeństwa. Całkowity koszt inwestycji to blisko 427 mln zł. Zarząd województwa mazowieckiego zdecydował, że prawie 200 mln zł będzie pochodzić z funduszy unijnych w ramach RPO WM i PROW na lata 2014-2020.

Koleje Mazowieckie 11 czerwca uruchomią 8 par pociągów. Połączenia, w związku z tym, że jest to linia niezelektryfikowana, będą obsługiwane przez spalinowe autobusy szynowe. Do końca roku bilet jednorazowy ma kosztować 4,20 zł, a na miesięczny pasażer będzie musiał wydać 49 zł.

 

Obecnie są prowadzone rozmowy między samorządem województwa mazowieckiego a samorządem województwa warmińsko-mazurskiego w zakresie organizacji kolejowych przewozów pasażerskich na styku województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Rozmowy mają na celu określenie warunków możliwej współpracy i założeń dla stworzenia oferty przewozowej dla połączeń kolejowych na odcinku Ostrołęka – Szczytno – Olsztyn.

11 czerwca odbędzie się uroczyste otwarcie połączenia na linii kolejowej nr 35. Zaplanowane są: konferencje, przejazd pociągu na trasie Ostrołęka – Chorzele, a także piknik rodzinny w Chorzelach.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Żal
Żal
9 dni temu

Bardzo żałuję, ze mieszkam w Przasnyszu a nie w Chorzelach. Przasnysz jest miastem zupełnie wykluczonym komunikacyjnie i nikt nic z tym nie robi. Cóż, takich mamy samorządowców, jakich sami wybieramy.

Jakto
Jakto
9 dni temu
Reply to  Żal

Jak nic z tym nie robi? Za dwadzieścia lat będzie kolej z Przasnysza do Zegrza. A z Zegrza jest już do Warszawy

FanKolei
FanKolei
7 dni temu
Reply to  Jakto

nic nie bedzie!! na most nie starczy przez zalew zegrzynski, nawet jakby cudem kasiorke dala unia.Do Zegrza Polnoc (przed zalewem) nikt nie bedzie jezdzil i przesiadal sie na busik zeby do Zegrze Poludnie PKP do stacji dojechac . A ten most to sa spore wydatki i miliardy, bo nowe przypory trzeba zbudowac na zalewie ok 1 km przeprawy.. Same tory do Zegrza polnoc nawet taki kraj jak dzisiaj Polska jest w stanie zbudowac w rok. Na moscie by sie to wszystko wyburaczylo. To juz nie sa jaja a powazna kasa, powazne konstrukcje inzynieryjskie. Jakkolwiek ktokolwiek bedzie to pomniejszal to cala… Czytaj więcej »

Juro
Juro
9 dni temu
Reply to  Żal

ale Chorzele mają przywroconą kolej dzięki staraniom samorządowców z Przasnysza… Tak na marginesie to w planach jest linia kolejowa z Ostrołeki do Ciechanowa przez Przasnysz i dalej do Płocka…. Pisowcy stwierdzili, że to musi powstać….

Ala
Ala
9 dni temu
Reply to  Juro

To to już chyba w przyszłym życiu.

Mieszkaniec Przasnysza
Mieszkaniec Przasnysza
9 dni temu
Reply to  Juro

Ha ha ha co za kolejne bujdy

Mieszkaniec
Mieszkaniec
9 dni temu
Reply to  Żal

Skutki wpływów obcych regionów i i pomaganie wiadomo kogo stolico jest kadzidło

Mieszkaniec Przasnysza
Mieszkaniec Przasnysza
9 dni temu

Teraz kolejnym krokiem będzie odłączenie się Chorzel od powiatu przasnyskiego. Przecież nie mają z tytułu przynależności żadnych korzyści. Komunikacji tez nie. Za Chorzelami pójdą Krasne i Czernice Borowe do Ciechanowa. Przasnysz przestanie być powiatem , wyludni się zupełnie i nie będzie tu nic oprócz hulającego wiatru. Taki będzie efekt działania, a raczej braku działania obecnych przasnyskich samorządów. To będzie tylko i wyłącznie ich wina .

Mieszkaniec 123
Mieszkaniec 123
9 dni temu

To jest dopiero Przasnysz to dziura w Chorzelach basen obwodnica kolej i takie tam a w przasnyszu basen z drewna i wąskotorówka żwirowki bez oświetlenia nazwane ulicami …….kto rządzi w tym kraju to jest jakiś żart za samo to że w przasnyszu jest kilka szkół a basen tak naprawdę dla dzieci jest wybudowany w Chorzelach ktoś powinien skończyć na śmietniku historii tak samo jak za budowę basenu z drewna za parę milionów jak ktoś ma coś z drewna w ogrodzie wie o czym ja piszę kto będzie to konserwował haha… a i tak się rozpadnie to za chwilę pozdrawiam wszystkich… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
9 dni temu

Basen miał być zeznacznie trwalszego kompozytu. Tak jest w projekcie z dokumentacji przetargowej.

No ale skoro Jezus zamienił wodę w wino, to u nas ktoś zamienił kompozyt na znacznie tańsze drewno. Oczywiście zapewnie bezinteresownie. Ja się dziwię dlaczego nikogo za bardzo to nie interesuje, bo to jest przekręt na rympał.

No ale wykonawcy ścieżki rowerowej do Leszna też pozwolono zamienić asfalt na najtańszą kostkę. Podobno asfalt był niedostępny. Ciekawe bardzo…

I to wszystko firmuje gość który idzie do gazety i mówi że wierzy, że polityka może być uczciwa (pamiętam taki wywiad).

GdzieKasa
GdzieKasa
7 dni temu

Stiopa (vel prawdziwek) akurat tutaj dobrze mowi i monitoruje
Ktos powienien za to odpowiedziec oficjalnie. Jezeli 'przytulili’
to wskazac.
JJezeli nie to wykazac w kosztorysach, fakturach, ze bylo policzone za zwykla deche i bejce.i budzet miasta zaoszczedzil.
Nie robcie sobie jaj! Sam Jaro mowil ze patrzymy sobie na rece i pilnujemy swoich
Kompozyt jest duzo bardziej trwaly, atrakcyjny i odporny.
I mial piekny jasno piaskowy kolor!!! na renderingu
Praktycznie „kupil” wszystkich do idei stelazowego tymczasowego basenu.
GDZIE KASA?! za dechy?!

Warszawiak
Warszawiak
8 dni temu

Przasnysz?Jest taka miejscowość w PiSiolsce?

XoojNieWarszawiak
XoojNieWarszawiak
7 dni temu
Reply to  Warszawiak

Da jest, Aliosza
W POlsze miala istniec pod stara nazwa Praschnitz
zaraz PO wpuszczeniu nachodcow zwanych inzynierami, lekarzami, prawnikami, imanami
i polaczeniu granic wielikiej kacapii z reichem zgodnie z tajnymi ustaleniami
w Rapallo.1922
Aliosza , czy jako warszawiak twoi dziadkowie plynnie juz zatiagali po rusku? bo po wojnie i zrownanej warszawie w 1945 wiekszosc to naplywowi
„warsiawiacy” i ci kacapscy przebierancuy udajacy lwp

Andrzej
Andrzej
7 dni temu

idź pomódl się do ikony Zelenskiego….

Stan
Stan
7 dni temu
Reply to  Andrzej

Ja wpadnie Ci na chate ,,pijany i obszczany rusek z karabinem w dłoniach” to pierwszy będziesz koło tej ,,ikony” kretynie !

Przedmówca
Przedmówca
6 dni temu
Reply to  Stan

Tylko nie mów kretynie, ty kretynie.