Z zakazem prowadzenia pojazdów, bez zapiętych pasów i autem bez przeglądu – wybrał się do sklepu po papierosy

40 – latek przekroczył prędkość, jechał bez pasów bezpieczeństwa. Mężczyzna miał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz nie posiadał aktualnego badania technicznego pojazdu. Tłumaczył się, że jechał tylko papierosy. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

 

W miniony poniedziałek, 16 października policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Ford, który przekroczył dozwoloną prędkość.

– 40-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego popełnił też inne wykroczenie – nie korzystał z pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych okazało się, że wsiadł on za kierownicę pomimo aktywnego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydanego przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie – relacjonuje asp. Magda Zarembska.

Mężczyzna tłumaczył się funkcjonariuszom, że jechał tylko po papierosy. Jak się okazało, samochód, którym kierował nie posiadał także aktualnego badania technicznego.

Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny forda. 40 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego zakazu. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za popełnione wykroczenia mężczyzna został już ukarany mandatami karnymi – dodaje rzeczniczka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments